Ціни на нафту падають на тлі слабкого попиту в Китаї
Київ • УНН
Нафта Brent і WTI впали на 0,9% через слабкий попит у Китаї та зниження переробки на 4,6%. МЕА прогнозує перевищення пропозиції над попитом до 2025 року, попри скорочення ОПЕК+.
Ціни на нафту впали в п'ятницю на тлі ознак того, що попит у Китаї, найбільшому у світі імпортері нафти, продовжує відставати на тлі нерівномірного відновлення економіки, повідомляє Reuters, пише УНН.
Деталі
Ф'ючерси на нафту марки Brent впали на 65 центів, або 0,9%, до $71,91 за барель на 06:50 за Києвом. Ф'ючерси на нафту марки WTI впали на 62 центи, або 0,9%, до $68,08.
За тиждень Brent, як очікується, впаде на 2,7%, а WTI - на 3,3%.
"Хоча ціни на нафту дещо стабілізувалися біля рівня підтримки в $71,00 на цьому тижні, відсутність конкретного каталізатора підвищення свідчить про те, що відновлення цін поки що залишається млявим", - сказав в електронному листі Єп Джун Ронг, ринковий стратег IG.
Перспектива більш високих поставок зі США та ОПЕК+, а також сумніви щодо відновлення економіки Китаю продовжують викликати занепокоєння, тоді як шанси на зниження ставки в грудні тепер "ближчі до підкидання монети" за менш голубиної політики Федеральної резервної системи, додав Єп.
Нафтопереробні заводи Китаю у жовтні переробили на 4,6% менше нафти, ніж роком раніше, що є падінням у річному обчисленні вже сьомий місяць, на тлі закриття деяких заводів та зниження операційних показників на невеликих незалежних нафтопереробних заводах, показали дані Національного бюро статистики у п'ятницю.
Зниження темпів зростання відбулося через уповільнення зростання промислового виробництва Китаю минулого місяця, а проблеми з попитом у секторі нерухомості не показали жодних ознак послаблення, попри зростання споживчих витрат, показали урядові дані.
Ціни на нафту також впали цього тижня, на тлі того, як основні прогнозисти вказали, що фундаментальні ринкові фактори залишаються зниженими.
Доповнення
Міжнародне енергетичне агентство прогнозує, що світова пропозиція нафти перевищить попит у 2025 році, навіть якщо скорочення з боку ОПЕК+, куди входять Організація країн-експортерів нафти та такі союзники, як росія, збережуться, оскільки зростання видобутку в США та інших виробниках випереджає млявий попит.
Паризьке агентство підвищило свій прогноз зростання попиту в 2024 році на 60 000 барелів - до 920 000 барелів на день і залишило свій прогноз зростання попиту на нафту в 2025 році без змін на рівні 990 000 барелів на день.
Цього тижня ОПЕК знизила свій прогноз зростання світового попиту на нафту на цей рік і 2025 рік, наголосивши на слабкості Китаю, Індії та інших регіонів, що стало четвертим поспіль переглядом групою виробників свого прогнозу на 2024 рік у бік зниження.