Традицію дзвонарства у Львові внесено до культурної спадщини України

Традицію дзвонарства у Львові внесено до культурної спадщини України

Київ  •  УНН

 • 23106 перегляди

Read in English

Міністерство культури України додало львівське дзвонарство до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини. Ця традиція включає різноманітні мелодії для релігійних та світських подій, передається від майстрів до молоді.

Традицію дзвонарства у Львові додали до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. Про це повідомило Міністерство культури, передає УНН.

Деталі

Дзвони у Львові — це не лише звуки міста, але і його душа, зазначили в Мінкульті. Мелодійні звуки використовують для релігійних служб, під час весіль, похоронів та інших церковних обрядів. Серед репертуару такі мелодії:

  • «Благовіст», що виконують щодня перед службою;
  • «Передзвін», що виконують під час освячення пасок, під час святкування Вербної неділі, під час різних процесій, вінчання, хрестин;
  • мелодія для похорону;
  • мелодія тривоги, оповіщення про стихійне лихо чи напад ворога.

Дзвонарі протягом століть вони зберігають у памʼяті різноманітність дзвонарського мистецтва, яке рідко фіксується в письмових документах. Натомість знання передаються молоді від майстрів. Нині обʼєднання дзвонарів зберігають та відновлюють традіцію дзвонарства.

Звуки дзвонів формують єдиний культурний та емоційний простір у Львові. Це частина ідентичності містян і сентиментальний звʼязок із дзвіницею та її дзвоном, який пробуджує емоції, спогади та досвід, як особистий, так і колективний.

Також особливістю традиції дзвонарства у Львові є соціальна та міжконфесійна злагодженість, адже дзвонарі сповідують принцип рівності та виконують свої обовʼязки у різних конфесіях, формуючи толерантне середовище.

Україна стала членом Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО 11 черв. 2024, 11:55 • 13681 перегляд