Телескоп “Хаббл” зробив найбільш детальне зображення міжзоряної комети Борисова
Київ • УНН
КИЇВ. 17 жовтня. УНН. Космічний телескоп “Хаббл” зміг отримати найбільш детальне на сьогоднішній день зображення міжзоряної комети Борисова. Він також зміг відстежити динамічні зміни в центральній області об’єкта, де знаходиться ядро комети. Наступного разу об’єктом телескопа комета стане в січні 2020 року. Про це повідомляється на сайті NASA, передає УНН.
Комета C/2019 Q4 (або 2I/Борисова) була виявлена 30 серпня 2019 року астрономом Геннадієм Борисовим на відстані близько трьох астрономічних одиниць від Сонця. Потім підтвердилися припущення про те, що орбіта цього небесного тіла має ексцентриситет більше 3, що означає, що комета має позасонячне походження та за її рухом можна визначити, що вона незабаром покине Сонячну систему. Очікується, що максимальне зближення комети з Сонцем відбудеться 9 грудня 2019 року, а з Землею — 28 грудня 2019 року. Астрономи вже з’ясували, що комета Борисова дуже схожа на комети Сонячної системи, а також виявили активність витікання газу з поверхні ядра, зокрема молекул циана.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Телескоп “Хаббл” побачив гігантську хмару на Урані
12 жовтня, коли комета перебувала на відстані приблизно 420 мільйонів кілометрів від Землі і рухалася зі швидкістю близько 155 тисяч кілометрів на годину, її поспостерігав космічний телескоп “Хаббл”, який отримав найбільш детальне зображення комети Борисова на сьогоднішній день. Телескоп також зміг відстежити динамічні зміни в центральній області об’єкта, де знаходиться ядро комети.
Нова спостережна кампанія “Хаббла” запланована на січень 2020 року, очікується, що телескоп зможе зібрати велику кількість даних про комету, що дозволить зрозуміти склад і властивості подібних космічних тіл в інших планетних системах. Сама ж 2I/Борисова до середини 2020 року залишить Сонячну систему, після чого знову повернеться в міжзоряний простір, де буде дрейфувати мільйони років, перш ніж один раз наблизиться до іншої зірки.
Нагадаємо, NASA представило два нових скафандра для польотів на Місяць та Марс.