Сибіга на Раді ЄС говорив про зняття обмежень на далекобійні удари та санкції проти "тіньового флоту" рф
Київ • УНН
Міністр закордонних справ України виступив на засіданні Ради ЄС із закликом посилити санкції проти рф. Сибіга наголосив на важливості зняття обмежень на далекобійні удари та боротьби з "тіньовим флотом" рф.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга на засіданні Ради ЄС з закордонних справ говорив про зняття обмежень на далекобійні удари і закликав посилити санкції проти рф та її "тіньового флоту", повідомили у МЗС України у понеділок, пише УНН.
Деталі
Сибіга під час виступу онлайн зазначив, що "всеосяжного, справедливого і тривалого миру можна досягти лише силою та своєчасними рішеннями". "Мир завдяки силі означає запрошення України до членства в НАТО, зняття обмежень на далекобійні удари, дозвіл країнам-сусідам збивати російські ракети і дрони в українському небі, зміцнення повітряного щита України, посилення санкцій проти росії та її союзників", вказали у МЗС.
"Ми маємо залишатися непохитними. Жодного послаблення міжнародної ізоляції росії. Жодного умиротворення агресора. Нічого про Україну без України", - заявив Сибіга.
Очільник МЗС України також закликав союзників "рішуче протистояти будь-яким спробам прирівняти агресора - росію - до України, яка обороняється від агресії", вказали у міністерстві.
Очільник українського зовнішньополітичного відомства "закликав посилити санкції проти російського "тіньового флоту", який приносить росії прибутки для ведення війни". "Щоб зупинити росію, ми повинні позбавити її військову машину палива - доходів від нафти", - наголосив він.
Міністр поінформував колег про посилення російських ударів по українській портовій та аграрній інфраструктурі, що має на меті послабити економіку України. У цьому контексті очільник МЗС закликав партнерів вивчити можливість розробки спеціальних програм страхування суден і терміналів, що стане прямим та ефективним способом зміцнення української економіки та стійкості.
Сибіга висловив окрему вдячність Данії за те, що вона стала першою країною, яка почала купувати зброю для Сил оборони безпосередньо в Україні. "Нещодавно приклад Данії наслідували Швеція та Норвегія. Закликаємо держави ЄС приєднатися до цих зусиль та інвестувати в нашу оборонну промисловість. Починати можна вже зараз, створюючи спільні підприємства, інвестуючи в ремонтні хаби та інші проєкти", - зауважив міністр.
Міністр підкреслив важливість подальшого просування до вступу України в ЄС. Він нагадав, що наша держава виконує свої зобов’язання та залишається відданою впровадженню реформ і трансформацій.
Голова МЗС закликав європейських колег відзначити 1000 днів опору України повномасштабній агресії росії оголошенням нових пакетів військової та енергетичної допомоги, а також чітким меседжем агресору: європейська єдність є непохитною, а очікування поступок чи умиротворення є марними.
"Україна є і повинна залишатися фактором єдності. Наша боротьба - це ваша боротьба. Наша перемога буде вашою перемогою", - підсумував міністр.