Суд у США дозволив розповісти про минулу лобістську діяльність Манафорта

Суд у США дозволив розповісти про минулу лобістську діяльність Манафорта

Київ  •  УНН

 • 11165 перегляди

КИЇВ. 29 серпня. УНН. Суддя у другій справі екс-очільника передвиборчого штабу нинішнього президента США Дональда Трампа Пола Манафорта у вівторок дозволила обвинуваченню представити в суді дані про інспекцію міністерства юстиції США з приводу лобістської діяльності Манафорта в 1980-х роках, проте з певними обмеженнями. Про це УНН повідомляє з посиланням на Голос Америки.

Рішення судді Емі Берман Джексон стало частковою перемогою команди спецпрокурора Роберта Мюллера напередодні другого судового процесу щодо Манафорта, який розпочнеться наступного місяця у Вашингтоні.

Джексон сказала, що хоче обмежити обсяг матеріалів, які буде представляти обвинувачення, щоб уникнути "процесу всередині процесу" і необхідності вивчити величезну кількість матеріалів.

Прокуратура хоче представити докази для спростування тверджень захисту про те, що Манафорт не знав правил лобіювання в іноземних інтересах. Джексон постановила, що обидві сторони повинні погодитися з положенням, де стверджується, що Манафорт був повідомлений про правила лобіювання в 1980-х, замість того, щоб знайомити присяжних з усіма матеріалами, які підготувало обвинувачення.

Минулого тижня Мюллер вже здобув перемогу, коли журі присяжних у іншій справі в Александрії визнало Манафорта винним за вісьмома пунктами обвинувачення, у тому числі в банківських і податкових махінаціях і приховуванні іноземних рахунків. Такий вердикт може потягти за собою до 80 років у в'язниці.

Судові процеси щодо Манафорта стали результатом розслідування про російське втручання у президентські вибори 2016 року. Манафорт кілька місяців працював у передвиборчому штабі президента Дональда Трампа, у тому числі очолював його.

У межах вашингтонського процесу Манафорту пред'явлені обвинувачення за сімома пунктами, у тому числі у відмиванні грошей, перешкоджанні правосуддю і відсутності реєстрації як іноземного агента під час лобіювання в інтересах проросійських політиків в Україні.

Команда Мюллера хотіла представити у суді докази того, що у 1980-х роках щодо Манафорта проводилися інспекції мін'юсту, щоб довести, що він знав про необхідність реєструватися як іноземний агент.

За версією обвинувачення, під час інспекцій було виявлено 18 випадків лобістської або піар-діяльності, про яку слід було повідомити владі. У зв'язку з цим Манафорту довелося піти з посади директора федерального відомства у 1986 році.