Страйком вимагає не розвалювати "Укрспирт" і зберегти 5 тисяч робочих місць
Київ • УНН
КИЇВ. 19 листопада. УНН. Загальнонаціональний страйковий комітет “Заради майбутнього” привітав заяву профспілки ДП “Укрспирту” про наміри долучитися до комітету. У Страйкомі вважають, що спільними зусиллями профспілок можна вберегти цілі галузі від руйнації, а співробітників держпідприємств — від безробіття. Про це у коментарі УНН зазначила Голова профспілки працівників АПК України Світлана Самосуд.
За її словами, профспілка працівників АПК, яка сьогодні складає основу новоствореного страйкому “Заради майбутнього”, вона — багатогалузева, і ДП “Укрспирт” входить до неї як первинна профспілкова організація.
“Оскільки профспілка АПК вже є членом страйкового комітету, і я, як голова, і, наприклад наші аграрії доєднались, то звичайно, що ДП „Укрспирт“ фактично також є учасником цього нашого штабу”, — пояснила Самосуд, додавши, що участь профспілки “Укрспирту” дуже важлива.
“У профспілки ДП „Укрспирт“ є конкретний план виводу цієї галузі із кризи. І для того щоб вона працювала — а вона може працювати, вона може давати прибуток державі, ми можемо зберегти 5 тис. робочих місць, за які сьогодні профспілка й бореться. І ми можемо говорити про те, що ці робочі місця можуть приносити дохід державі”, — зауважила голова профспілки АПК.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Офісі Президента визнали, що не мають економічних розрахунків демонополізації “Укрспирту”
Самосуд наголосила на тому, що профспілки прагнуть конструктивного діалогу з владою та хочуть бути почутими.
“Влада повинна почути, що сьогодні не обов’язково все продавати та розвалювати. Що ми можемо у кожній галузі зібратися і поговорити, як діяти. Ми розуміємо, що ті ж спиртові заводи — їх не треба у такій кількості, в якій вони є. Але є одні — „лежачі“, є ті, що працюють наполовину, а є ті, які могли б далі працювати ефективно. Для цього ми напрацювали із профспілкою ДП „Укрспирт“ декілька законодавчих ініціатив, які були підтримані. Тому є реальний вихід із цієї ситуації. Наприклад, якщо є на території якоїсь ОТГ таке підприємство (спиртзавод, — ред.) — чому б не запропонувати цій ОТГ забрати це підприємство і самій вирішувати, що далі з ним: перепродати, перепрофілювати. Це ж робочі місця, де люди працювали роками. Крім цього — там є фахівці, яких ми не можемо втратити, бо галузь дуже серйозна”, — зазначила Самосуд.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Демонополізація спирту “за схемою” Зеленського вигідна горілчаним гігантам
Представники страйкому мають конкретні напрацювання стосовно порятунку спиртової галузі та мають на меті захист інтересів трудових колективів, резюмувала Самосуд. Тож, вихід з кризових ситуацій, які сьогодні спровокували законодавці ініціативи влади, треба шукати виключно у діалозі з профспілками, переконані в страйкомі.
Як писав УНН, профспілка ДП “Укрспирт” оголосила про наміри доєднатися до всеукраїнського страйку.
Серед основних вимог спиртовиків: врахування їх пропозицій щодо етапності приватизації та демонополізації підприємства. Вони переконані, що проведення реформ, які охоплюють долі мільйонів людей мають бути лише за умови погодження їх на референдумах, а “особливо якщо такі реформи фактично передбачають продаж державного майна іноземцям”.