Стефанчук зробив низку пропозицій до Кабміну в рамках досягнення Цілей сталого розвитку
Київ • УНН
КИЇВ. 22 вересня. УНН. Перший заступник голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук в рамках Дискусії високого рівня наголосив на необхідності підвищення ролі парламенту в досягненні Цілей сталого розвитку ООН та висловив низку пропозицій, передає УНН з посиланням на пресслужбу ВР.
"Для України Цілі сталого розвитку — це амбітні завдання, які повністю збігаються з внутрішніми національними інтересами. Цілі можуть стати орієнтирами для визначення державних стратегічних пріоритетів", — підкреслив Стефанчук.
За його словами, досягнення Цілей сталого розвитку потребує комплексного підходу, взаємодії між депутатами, комітетами, Урядом, бізнесом та експертами в різних сферах. Співпраця у форматі "Президент-Парламент-Уряд" має відігравати в цьому процесі ключову роль.
Перший заступник Голови парламенту наголосив на необхідності підвищення ролі Ради в досягненні Цілей сталого розвитку та, за результатами обговорень, запропонував:
— Кабінету Міністрів України надіслати на розгляд Верховній Раді України Добровільний національний огляд щодо стану виконання Україною Цілей сталого розвитку, презентований у липні 2020 року;
— організовувати комітетські слухання з розгляду питань реалізації Цілей сталого розвитку, які співвідносяться з предметами відання комітетів Верховної Ради України. А також рекомендував Комітету з питань економічного розвитку відіграти координаційну роль і підсумувати результати розгляду доповіді комітетами;
— проводити на щорічній основі парламентські слухання з питань досягнення Україною Цілей сталого розвитку та визначити Комітет з питань економічного розвитку відповідальним за їхню підготовку;
— Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України спільно з Апаратом Верховної Ради України скоординувати діяльність для проведення самооцінки Парламенту щодо досягнення Цілей сталого розвитку.
Стефанчук також відзначив готовність Міжпарламентського Союзу та Програми розвитку ООН в Україні надати експертну та технічну підтримку в проведенні такої самооцінки.
Нагадаємо, раніше українська сторона висловила вдячність ПРООН за комплексну підтримку зусиль українського уряду у досягненні Цілей сталого розвитку, а також вчасну та вкрай необхідну допомогу у подоланні наслідків коронавірусної кризи.