США та Україна можуть чекати на прибутки від угоди про мінерали десятиліття або більше - Reuters
Київ • УНН
Інвестори стикаються з перешкодами для запуску шахт в Україні через війну. Розробка родовищ займає 10-20 років, а інфраструктура зруйнована.

Україна та США почнуть отримувати фінансову вигоду від угоди про корисні копалини через десятиліття або навіть більше, оскільки інвестори стикаються з багатьма перешкодами на шляху запуску нових шахт у спустошеній війною країні. Про це йдеться у матеріалі Reuters, повідомляє УНН.
Деталі
Зазначається, що розробка шахт для видобутку стратегічно важливих корисних копалин у країнах з розвиненим гірничодобувним сектором, таких як Канада та Австралія, займає від 10 до 20 років.
При цьому по більшості родовищ корисних копалин в Україні є обмаль даних, які підтверджують їх економічну доцільність
Автори також вказують, що інвестори можуть відмовитися від спрямування грошей у країну, де така інфраструктура, як енергетична та транспортна, була зруйнована трирічним повномасштабним вторгненням росії, "і майбутня безпека не гарантована".
Рада ратифікує угоду щодо корисних копалин протягом тижня - ЗМІ01.05.25, 19:36 • 10641 перегляд
Реальність така, що людям буде важко виправдати вкладення грошей туди, коли є варіанти інвестувати в важливі корисні копалини в країнах, які не перебувають у стані війни
У свою чергу Вілліс Томас з консалтингової компанії CRU зазначив, що "перехід від відкритого ресурсу до економічно життєздатного резерву потребує значного часу та інвестицій, які були обмежені не лише з початку війни, але навіть до неї".
Нагадаємо
30 травня Україна підписала угоду зі Сполученими Штатами Америки про створення Інвестиційного фонду відбудови. Про це повідомила перша віцепрем'єр-міністерка - міністерка економіки Юлія Свириденко.
Пізніше вона розповіла про ключові положення підписаної Угоди. Вона зазначила, що Україна та США сформували версію угоди, що передбачає взаємовигідні умови для обох держав.