Спроба допомогти путіну хоч словом, а не ділом - політолог про заяву лукашенка про підготовку до війни
Київ • УНН
Заява лукашенка про підготовку військ до можливих бойових дій, швидше за все, є спробою допомогти путіну словом, а не ділом.
Заява самопроголошеного президента білорусі олександра лукашенка про те, що мінськ готує війська до можливих бойових дій, може бути черговим ІПСО у спробі допомогти путіну хоч словом, а не ділом. Також лукашенко озвучує свої страхи, адже боїться війни та втрати влади. Такі думки журналісту УНН висловили політолог-міжнародник Максим Ялі та політолог Володимир Фесенко.
"Це далеко не перша заява лукашенка за останні два роки з моменту початку повномасштабного вторгнення, але, як бачимо, нічого не було, тому що білорусь не має достатнього військового потенціалу, щоб суттєво додати міці російській армії", - сказав Ялі.
Також він зазначив, що ідея війни з Україною є абсолютно непопулярною в білоруському суспільстві й може викликати протести.
Тому, коли у 2022 році допомога під час вдалого контрнаступу українських військових була потрібна росії, лукашенко на це не пішов й не піде він на це, напевно, і зараз. Ця заява пов'язана, мабуть, з проханням путіна. Зазвичай він це робить, щоб розтягнути ЗСУ, тримати достатню кількість бригад на північному кордоні, відповідно не маючи змоги перекинути їх на більш гарячі ділянки фронту. Тобто це, можна сказати, чергове ІПСО з боку лукашенка у спробі допомогти путіну хоч словом, а не ділом
Також Ялі прокоментував час цієї заяви лукашенка про те, що мінськ готує війська до можливих бойових дій.
"Ми зараз бачимо, що в інформаційний простір вкидається інформація, що нібито росія готує новий наступ, й ось якраз на тлі цього (прозвучала ця заява лукашенка - ред.), щоб додати напруги й відволікти сили ЗСУ на півночі", - вказав він.
Політолог Володимир Фесенко, коментуючи заяву лукашенка, зазначив, що останнього потрібно сприймати, враховуючи його специфіку.
"Давайте сприймати лукашенка, враховуючи специфіку лукашенка. Його шизофренію та параною. У даному випадку лукашенко озвучує власні страхи. Він каже, що білорусь готова захопити Сувальський коридор, й водночас, що білорусь не хоче війни. У цьому весь лукашенко. Він може вчора сказати одне, а завтра - прямо протилежне. У цьому специфіка стилю лукашенка, саме в такій подвійності. Він намагається гратися з усіма, з путіним, зі Заходом менше, іноді навіть з Китаєм", - вважає Фесенко.
За його словами, лукашенко таким чином, як він думає, створює навколо себе простір для маневру.
З іншого боку він озвучує свої страхи, він боїться війни. Тому що він розуміє, що якщо війна прийде на територію білорусі, то він втратить владу... Він бачить, як поводиться путін, що істерика та агресія путіна значно зросли, і він бачить, що ніхто не буде реагувати на ультиматуми путіна, і тому він побоюється, що путін може накоїти якихось дурниць. Може знову примусити його, наприклад, до участі у військових діях. Тому він про всяк випадок надсилає цей сигнал, тому що він не хоче та боїться воювати. Він піклується про свою владу
Ситуація на кордоні з білоруссю залишається стабільною - ГУР03.04.24, 09:45 • 105504 перегляди
Доповнення
Військовий експерт Дмитро Снєгирьов, коментуючи заяву самопроголошеного президента білорусі олександра лукашенка про те, що мінськ готує війська до можливих бойових дій, зазначав, що потенціал армії білорусі більш ніж серйозний, є відповідні засоби ураження, зокрема РСЗВ "Полонез", які можуть створити певні загрози потенційному противнику. У першу чергу - країнам НАТО, країнам Балтії.
Контекст
Самопроголошений президент білорусі олександр лукашенко заявив, що мінськ не хоче війни, але готує війська до можливих бойових дій.
Уранці 2 квітня стало відомо, що збройні сили білорусі розпочали військові навчання у двох регіонах, що межують Україною, Литвою та Польщею. Зокрема вони пройдуть на території Вороновського району Гродненської області.