Сполучені Штати та Китай планюють відновити переговори щодо боротьби з глобальним потеплінням

Сполучені Штати та Китай планюють відновити переговори щодо боротьби з глобальним потеплінням

Київ  •  УНН

 • 583167 перегляди

КИЇВ. 16 липня. УНН. Наступного тижня Сполучені Штати та Китай намагатимуться відновити зусилля з боротьби з глобальним потеплінням на двосторонніх зустрічах. Очікується, що країни піднімуть планку амбіцій напередодні кліматичних переговорів під егідою ООН наприкінці 2023 року, пише УНН з посиланням на Reuters.

Деталі

Переговори між двома державами, які мають найбільші у світі викиди парникових газів, відбудуться після двох інших візитів американських високопосадовців до Китаю. Спецпосланник США з питань зміни клімату Джон Керрі прибув до Пекіна в неділю для переговорів зі своїм китайським колегою Се Чженьхуа, що пройдуть з 17 по 19 липня. Зазначається, що сторони зосередяться на таких питаннях, як скорочення викидів метану, обмеження використання вугілля, стримування вирубки лісів і допомога бідним країнам у боротьбі зі зміною клімату.

Керрі на слуханнях у підкомітеті Палати представників із закордонних справ у четвер розповів про свої цілі щодо візиту до Китаю: "Те, чого ми зараз намагаємося досягти, це справді встановити певну стабільність у відносинах, не поступаючись ні в чому".

За словами спостерігачів, посадовці також можуть розглянути заперечення Китаю проти тарифів США та інших обмежень на імпорт китайських сонячних панелей і компонентів акумуляторів. Крім цього, Вашингтон прагне захистити американських виробників від конкурентів у Китаї, які надають послуги дешевше. США підозрюють окремі китайські компанії у використанні примусової праці, що Пекін заперечує.

Раніше республіканці звинуватили адміністрацію американського президента Джо Байдена в тому, що вона "занадто м’яка" щодо Пекіна в кліматичній дипломатії, стверджуючи, що Китай продовжує збільшувати свої викиди парникових газів, тоді як Вашингтон вводить дорогі заходи для очищення.

Керрі став третім офіційним представником Сполучених Штатів після держсекретаря Ентоні Блінкена та міністра фінансів Джанет Єллен, який відвідав Китай цього року, щоб спробувати відновити стабільні двосторонні відносини. Обидві країни стверджують, що вони повинні мати можливість співпрацювати у боротьбі зі зміною клімату, незалежно від інших розбіжностей.

Нагадаємо

Згідно з неофіційними даними, середня температура у світі 7 липня досягла нового максимуму втретє за тиждень.