Скандал з затримкою поставок вакцини AstraZeneca: Всесвітня медична асоціація закликає ЄС до "жорсткої реакції"
Київ • УНН
КИЇВ. 29 січня. УНН. Голова Всесвітньої медичної асоціації (WMA) Франк Ульріх Монтгомері піддав різкій критиці британо-шведську фармацевтичну компанію AstraZeneca за її підхід до розподілу доз вакцини від коронавірусу між країнами і закликав заборонити поставки препарату, виробленого на підприємствах в ЄС, за межі спільноти. Про це він заявив в опублікованому в п’ятницю інтерв’ю Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND), передає УНН.
Деталі
“AstraZeneca поводиться недобросовісно”, — зазначив Монтгомері. “Не може бути, щоб компанія в точності виконувала свої зобов’язання з постачання (препарату) до Великої Британії, а забезпечувала тільки частиною обіцяних доз вакцини країни ЄС”, — додав він.
При цьому глава WMA закликав Євросоюз “жорстко” відреагувати на ситуацію з порушенням графіка поставок. “Якщо вакцина виробляється на території континентальної Європи, компанії має бути заборонено відправляти її за межі ЄС”, — підкреслив Монтгомері. Разом з тим він виступив за загальноєвропейський підхід до розподілу препаратів від коронавірусу, помітивши, що особливу увагу слід приділити забезпеченню вакцинами бідні країни ЄС.
Довідка: Всесвітня медична асоціація — міжнародна організація, до якої входять понад 100 національних об’єднань лікарів. Вона займається виробленням етичних норм у медичній діяльності, обов’язкових для виконання лікарями всіх країн. Асоціація була створена в 1947 році.
Ситуація з вакциною AstraZeneca
Раніше глава Єврокомісії (ЄК) Урсула фон дер Ляйен в ефірі радіостанції Deutschlandfunk заявила, що ЄК вимагає від AstraZeneca виконати свої зобов’язання з постачання вакцини в Євросоюз при дотриманні прозорості. Минулого тижня компанія повідомила ЄК, що замість обіцяних 80 млн доз вакцини в першому кварталі зможе поставити лише 31 млн доз через проблеми з виробництвом. У країнах ЄС це викликало обурення, оскільки плани по вакцинації виявилися на межі зриву. Крім того, глава ЄК вказала, що ЄС інвестував багатомільярдні суми в фармацевтичні компанії для розширення їх можливостей з виробництва вакцин.
Доповнення
В даний час в Євросоюзі розгортається скандал, пов’язаний з великим скороченням поставок вакцини американської компанії Pfizer, яка вже сертифікована в ЄС, а також випереджувальним оголошенням компанії AstraZeneca, що її поставки вакцини в ЄС в першому кварталі 2021 року буде скорочено на 60%. Єврокомісія зажадала від компанії пояснень, а також оголосила про намір поставити під контроль будь-які поставки вакцини, виробленої на підприємствах в ЄС, за межі спільноти. Брюссель також вимагає від AstraZeneca “поставок вакцини в повному обсязі, адже пандемія та помирають люди”.