Скандал в налоговом комитете. Гетманцева обвинили в лоббизме интересов игорного бизнеса

Скандал в налоговом комитете. Гетманцева обвинили в лоббизме интересов игорного бизнеса

Київ  •  УНН

 • 22480 перегляди

КИЇВ. 1 березня. УНН. Голосування комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики за податкові пільги гральному бізнесу обернулося скандалом. Народні депутати звинуватили керівництво комітету в порушенні регламенту, корупції і спробах перетворити комітет у фейк.

Як повідомлялося раніше, 26 лютого податковий комітет під керівництвом Данила Гетманцева проголосував за нову редакцію законопроекту № 2713-д, який передбачає істотні податкові послаблення для грального бізнесу. Зокрема, ставка податку на прибуток знижена з 30% до 10%, ПДФО та військовий збір запропоновано стягувати тільки з виграшів в більш 8 мінімальних зарплат (на сьогодні це 48 000 гривен), плата за ліцензії зменшена втричі.

Нардеп від "Слуги народу" Олександр Дубинський заявив, що в порушення регламенту запропоновані поправки не обговорювалися на засіданні підкомітету. За його словами, члени комітету отримали проект напередодні ввечері в чаті. "Бац і вирішили саме такі ставки. Хто вирішив? На яких нарадах ви вирішили? Хто визначав це? Вчора я побачив його в чаті, ніякого обговорення до цього не було. Для мене це абсолютно дивно. Або продавлюється чергове лобістський рішення в інтересах певних гравців без обговорення з членами комітету, або тут треба вбачати якісь корупційні ризики ", - заявив нардеп.

Крім того, Данило Гетманцев поставив законопроект на голосування, не маючи висновку бюджетного комітету і Головного науково-експертного управління апарату ВРУ. "Ми на всю країну заявляємо, що збираємося від легалізації грального бізнесу отримати 8 млрд грн доходів до бюджету. Де розрахунок бюджетного комітету? Де висновок ГНЕУ до цього законопроекту? Його теж немає. Ви знову з кондачка намагаєтеся протягнути законопроект в чиїхось інтересах. Дуже не хотілося б так думати, але виглядає саме так ", - сказав Дубинський.

За день до голосування нову редакцію законопроекту отримав і Мінфін, повідомила заступник міністра Світлана Воробей. За її словами, порахувати втрати держбюджету від зниження ставок не представляється можливим, тому відомство не може підтримати запропонований документ.

"Такі речі тільки з Мінфіном ми можемо обговорювати і повноцінним звітом комісії з азартних ігор. Нам потрібно розуміти, скільки ліцензій вони вже видали, з якими проблемами стикаються, які вони вважають повинні бути ставки. Без звіту комісії ми взагалі говорити про це не можемо ", - обурилася нардеп від" Батьківщини "Олена Шкрум.

Її колега по фракції Андрій Ніколаєнко звинуватив Гетманцева і главу профільного підкомітету Олега Марусяка в спробах перетворити комітет у фейк і попередив про відповідальність за грубе порушення регламенту. "Коли в нашому чаті члени підкомітету вимагають від глави підкомітету провести засідання, а він не відповідає і не проводить, це невідповідність посаді. Значить знімаємо главу підкомітету і призначаємо іншого, який буде проводити засідання і буде виносити рішення. Вони можуть комусь не подобатися, але це правильна процедура. Будете ходити по НАБУ, ДБР і всього іншого ", - заявив Ніколаєнко.

Зі свого боку Данило Гетманцев сказав, що дана редакція законопроекту нібито неодноразово обговорювалася на комітеті і вказав колегам на низьку поінформованість про роботу грального бізнесу: "Ви, на жаль, не глибоко в бізнесі лотерейному. Я глибоко. У минулому житті я дуже багато років присвятив лотерейного бізнесу, тому можу вас проконсультувати і провести індивідуальні заняття ".

Раніше в інтерв'ю ЗМІ Данило Гетманцев визнавав у себе наявність конфлікту інтересів у питанні грального бізнесу. "Мої погляди на гральний бізнес сформувалися від імені одного з гравців ринку. Власне, тому в Зе-команді я утримуюся від участі в роботі над законопроектом про гральний бізнес. У мене залишається певний конфлікт інтересів, який я не приховую ", - повідомляв Гетманцев.

Як пишуть ЗМІ , Гетманцев був власником акцій лотереї МСЛ. Але зараз його зв'язок з МСЛ можна відстежити тільки завдяки Олені Полосенко, яка є співвласником МСЛ і одночасно юридичної фірми Гетманцева Jurimex. Зараз 99,96% МСЛ належать кіпрській Evolot Limited, решта - президенту компанії Георгію Ложенка.