Шлях до НАТО: ВМС України щороку проводять до 300 заходів з опанування стандартів альянсу
Київ • УНН
КИЇВ. 20 травня. УНН. Процес наближення до стандартів Північно-Атлантичного альянсу у Військово-морських силах Збройних Сил України почався понад 24 роки тому і триває до сьогодні. Відтоді ВМС України здійснює велику кількість заходів міжнародного співробітництва, які сприяють опануванню стандартів НАТО, розповіли в командуванні Військово-морських сил Збройних Сил України у відповідь на запит УНН.
“Початком опанування стандартів НАТО підрозділами ВМС ЗС України стало приєднання України до програми НАТО “Партнерство заради миру”, — нагадали в командуванні.
Зазначимо, “Партнерство заради миру” (ПЗМ) — це програма практичного двостороннього співробітництва між окремими країнами-партнерами та НАТО, завдяки якій ці країни можуть розвивати відносини з НАТО, самостійно визначаючи власні пріоритети для співробітництва.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВМС України перейшли на натівську систему класифікації кораблів
Суть програми ПЗМ полягає у партнерстві між окремою країною-партнером і НАТО, що формується на індивідуальній основі, згідно з індивідуальними потребами цієї країни, та реалізується спільно на такому рівні і з такою швидкістю, які обирає уряд кожної країни-учасниці.
Україна приєдналася до програми ПЗМ 8 лютого 1994 року після підписання відповідного рамкового документу.
За інформацією ВМС України, український корабель управління “Славутич” в жовтні 1994 року вперше в історії Національного флоту взяв участь у багатонаціональному навчанні НАТО “Кооператив партнер-94” , яке було проведено в Болгарії.
“З цього часу кораблі, авіація, морська піхота ВМС ЗС України взяли участь у понад 150 різноманітних навчаннях, метою яких було відпрацювання спільних тактичних дій відповідно до стандартів НАТО”, — наголосили в командуванні.
Крім навчань, опанування стандартів НАТО здійснюється й під час широкого кола різноманітних заходів: робочих зустрічей, семінарів, тренувань, конференцій та курсів.
“Щомісячно кількість заходів міжнародного співробітництва Міністерства оборони України та Збройних Сил України, які проводяться за участі ВМС ЗС України становить близько 10-25 таких заходів. Таким чином за рік проводиться 150-300 заходів міжнародного військового співробітництва за участі ВМС ЗС України”, — повідомили у ВМС.
Як повідомляв УНН, з вересня минулого року у командуванні ВМС ЗС України разом з іноземними експертами відпрацьовується Стратегія ВМС ЗС України до 2035 року включно.