Російська ракета вивела на орбіту супутники Ірану на тлі розширення зв'язків

Російська ракета вивела на орбіту супутники Ірану на тлі розширення зв'язків

Київ  •  УНН

 • 15490 перегляди

Read in English

Російська ракета "Союз-2.1" вивела на орбіту два іранські супутники разом з іншими космічними апаратами. Запуск відбувся на тлі поглиблення співпраці між Москвою та Тегераном.

Російська ракета відправила на орбіту корисний вантаж у вигляді супутників, у тому числі два з Ірану, що є відображенням зростаючої співпраці між москвою та Тегераном, повідомляє Al Jazeera, пише УНН.

Деталі

Як повідомило повідомило російське космічне агентство "роскосмос", ракета успішно стартувала. 

Як повідомляється, космічний корабель "Союз-2.1" стартував за розкладом зі стартового майданчика космодрому "восточний" на Далекому Сході росії та вивів свій корисний вантаж на задану орбіту через дев'ять хвилин після запуску у вівторок.

"роскосмос" повідомив, що два російські супутники "Іоносфера-М", призначені для моніторингу космічної погоди навколо Землі, і 53 малих супутника, у тому числі два з Ірану, були успішно виведені на орбіту.

Серед 53 малих супутників два іранські супутники були ідентифіковані як Kowsar, супутник для отримання зображень з високою роздільною здатністю, та Hodhod, малий супутник зв'язку. Також на орбіту було виведено російсько-китайський студентський супутник "Дружба ATURK".

Іранські супутники стали першими, запущеними від імені приватного сектору країни, причому Kowsar був виготовлений компанією Omidfaza, яка почала проектувати супутник у 2019 році, повідомило офіційне іранське інформаційне агентство IRNA.

За даними IRNA, Kowsar розрахований на три роки, а Hodhod має пропрацювати чотири роки.

Останній запуск супутника стався на тлі розширення зв'язків росії та Ірану в різних сферах і на тлі критики з боку України та Заходу, що зростає, що Тегеран надав москві безпілотники для використання в атаках на українські об'єкти.

москва та Тегеран також планують ще більше зміцнити свої зв'язки за допомогою "всеосяжного стратегічного партнерства", яке має бути підписано під час запланованого візиту президента Ірану Масуда Пезешкіана до росії, дату якого ще не підтверджено.

Доповнення

У 2022 році російська ракета запустила іранський супутник спостереження за Землею під назвою Khayyam, який був побудований в росії на запит Тегерана. У лютому росія вивела на орбіту ще один іранський супутник під назвою Pars-1. Pars-1 - це дослідницький супутник, який скануватиме топографію Ірану з орбіти, повідомляли тоді державні ЗМІ Ірану.

Російські запуски супутників послідували за серією невдалих запусківцивільної космічної програми Ірану за останні роки, включаючи п'ять невдалих запусків поспіль для програми Simorgh, ракети-носія супутників.

Окрема іранська космічна програма, якою керує елітний Корпус вартових ісламської революції країни, провела успішні запуски з військової бази за межами Шахруда, розташованої на схід від столиці Тегерана.

Супутникові знімки, проаналізовані Associated Press, показують, що Ізраїль міг бомбити це місце під час атаки на Іран 26 жовтня. Іран тоді заявив, що ізраїльська атака завдала мінімальних збитків.