Регіони використали з порушеннями законодавства 196,5 млн гривень - аудит
Київ • УНН
КИЇВ. 12 квітня. УНН. Мінрегіон, органи місцевого самоврядування, деякі обласні та Київська міська держадміністрації не забезпечили належне управління коштами Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), внаслідок чого в 11 регіонах не було освоєно 570 млн грн, а 196,5 млн грн було використано з порушеннями законодавства. Така інформація міститься в звіті про результати аудиту ефективності використання коштів державного фонду регіонального розвитку Рахункової палати, передає УНН.
За результатами проведеного аудиту, Рахункова Палата дійшла висновку, що Мінрегіон, органи місцевого самоврядування, деякі обласні та Київська міська держадміністрації не забезпечили належне управління коштами ДФРР, обсяги якого у 2017 році складали 3,5 млрд грн, у 2018 році – 6 млрд грн.
Так, перед аудиторами РП стояло завдання – перевірити ефективність використання 1,133 млрд грн з коштів Фонду у 11 регіонах.
Після проведення аудиту, Рахункова Палата встановила використання з порушеннями бюджетного законодавства 196,5 млн грн (17,3 % суми коштів, перевірених під час аудиту), з них на оплату невиконаних робіт було використано 69,6 млн гривень і 158,5 млн гривень було використано неефективно.
За результатами роботи аудиторів стало відомо також, що на місцях лише за загальним фондом у регіонах не освоїли в 2017 році 118,5 млн грн і у 2018 році – 451,5 млн грн.
Крім того, у Палаті за результатами аудиту дійшли висновку, що внаслідок "недофінансування та неефективного (у т.ч. незаконного) використання коштів" державного фонду регіонального розвитку у 2017–2018 роках не реалізовано у запланований термін 131 та 238 проектів регіонального розвитку із 803 та 806 відповідно, погоджених Мінрегіоном і затверджених Урядом.
"Цей Фонд (ДФРР – ред.) є прогресивним фінансовим інструментом бюджетної підтримки регіонального розвитку. Однак по факту його коштами закриваються поточні соціальні проекти, а не створюються додаткові робочі місця, інфраструктура індустріальних та інноваційних парків для реалізації інвестиційних проектів. Саме останнє визначення є головним пріоритетом ДФРР", – прокоментував результати аудиту Андрій Майснер.
Інвестиційні програми і проекти регіонального розвитку, які передбачають створення інфраструктури індустріальних та інноваційних парків, що визначені головним пріоритетом Фонду, за останні два роки не затверджуються, констатували аудитори.
Крім того, розподіл коштів Фонду у 2017 і 2018 роках за територіями та інвестиційними програмами і проектами здійснювався Кабінетом Міністрів України за пропозиціями Мінрегіону з порушенням строків.
Більшість обласних і Київська міська державна адміністрації також систематично порушували строк подання пропозицій Мінрегіону з переліком і описом інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку на відповідний рік. При цьому майже дві третини поданих пропозицій поверталися на місця на доопрацювання, а кошти Фонду розподілялися та надходили в регіони із затримкою щонайменше на 3–4 місяці, зазначають у РП.
Як повідомляв УНН, під час перевірки реалізації коштів Державного фонду регіонального розвитку в областях, у Рахунковій Палаті з’ясували, що проектно-кошторисна документація реконструкції стадіону "Авангард" у Сумах була складена російською мовою, а окремі розділи містили інформацію, що обладнання відповідає стандартам встановленим вимогами законодавства Російської Федерації.