Рада ухвалила закон про транскордонне співробітництво

Рада ухвалила закон про транскордонне співробітництво

Київ  •  УНН

 • 13041 перегляди

КИЇВ. 4 вересня. УНН. Верховна Рада ухвалила закон про транскордонне співробітництво. За відповідне рішення проголосували 234 народних депутати, передає кореспондент УНН.

Ухваленим законом запроваджуються поняття об'єднання єврорегіонального співробітництва та європейське об’єднання транскордонного співробітництва.

Визначено, що об’єднання єврорегіонального співробітництва – форма транскордонного співробітництва зі статусом юридичної особи відповідно до національного законодавства держави, на території якої є його місцезнаходження, метою якого є заохочення, підтримка та розвиток в інтересах населення транскордонного та міжтериторіального співробітництва між суб’єктами і учасниками таких відносин у сферах спільної компетенції та відповідно до повноважень, установлених згідно з національним законодавством відповідних держав.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порошенко доручив уряду поглибити співпрацю з ЄС

Європейське об’єднання територіального співробітництва - об’єднання суб’єктів транскордонного співробітництва України та відповідних суб’єктів сусідніх держав - членів Європейського Союзу зі статусом юридичної особи відповідно до національного законодавства держави-члена ЄС, на території якої є його місцезнаходження.

Згідно з порівняльною таблицею до законопроекту, одним із нововведень є те, що загальну координацію транскордонного співробітництва і контроль за дотриманням законодавства з питань транскордонного співробітництва здійснює центральний орган виконавчої влади, який забезпечує формування державної регіональної політики за участю Міністерства закордонних справ України. Тоді як у чинному законодавстві координацію транскордонного співробітництва здійснював ще й центральний орган виконавчої влади, який забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порошенко розповів, як Україна повертатиметься в європейську родину народів

Говорячи про необхідність ухвалення вказаного закону, представник профільного комітету Оксана Юринець зазначила, що “на практиці часто виникає ситуація, коли європейські партнери готові виділити кошти на проекти, але українська сторона не може своєчасно і в повному обсягу виконати власні зобов'язання щодо співфінансування. Тому такі проекти або взагалі не реалізовуються, або затримуються в часі. Тому існує необхідність удосконалити правові рамки, які уможливлять нові організаційно-правові форми двостороннього співробітництва".

Як повідомляв УНН, Верховна Рада сьогодні зобов’язала оприлюднювати інформацію про голограми, видані продавцям комп’ютерних програм музичних творів. Відповідний законопроект підтримали 235 народних депутатів.

Нагадаємо, розпочала свою роботу дев’ята сесія Верховної Ради України восьмого скликання.