Рада планує скасувати обов’язкові судово-медичні експертизи померлих

Рада планує скасувати обов’язкові судово-медичні експертизи померлих

Київ  •  УНН

 • 13005 перегляди

КИЇВ. 16 травня. УНН. Верховна Рада планує скасувати обов’язкові судово-медичні експертизи померлих. Парламентарі 235 голосами підтримали у першому читанні відповідний законопроект, передає кореспондент УНН.

Відповідно до чинної процедури, коли людина помирає, на місце смерті приїжджають лікарі та слідчі. Лікар констатує смерть, а слідчий порушує справу за фактом смерті та складає постанову про проведення судово-медичної експертизи. Тільки після цього труп разом з постановою може бути направлений та прийнятий у морзі.

Як зазначається у пояснювальній записці, зміни до законодавства передбачають, що судово-медична експертиза може бути проведена лише на підставі рішення суду. При цьому можна звертатись до суду лише за місцем юридичної реєстрації органу досудового розслідування. При цьому суду дається 72 години на вирішення цього питання, але у цей період тіло не можна буде направити до моргу.

“Таким чином, з 15 березня цього року тіло померлого має зберігатись у родичів не менш ніж 72 години. Проте, яким чином це буде відбуватись, закон відповіді не дає. Крім того, відсутня процедура отримання дозволу на поховання. Оскільки вона потребуватиме висновку експерта через суд, похорони затягуються на невизначений термін”,- наголошується у записці.

Проектом передбачається встановити, що експертиза проводиться експертом за зверненням сторони кримінального провадження або за дорученням слідчого судді чи суду, якщо для з’ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Нагадаємо, у Нацполіції заявили про проблеми з термінами поховання людей.