Рада не підтримала закон про 8 років ув'язнення за злив даних з держреєстрів
Київ • УНН
Верховна Рада відправила на повторне друге читання законопроєкт про кримінальну відповідальність за витік інформації з держреєстрів. Документ передбачав до 8 років позбавлення волі за такі порушення під час воєнного стану.
Верховна Рада не змогла ухвалити у другому читанні законопроєкт, який передбачав би покарання у вигляді 8 років за гратами за злив інформації з держреєстрів покарання. Документ було відправлено на повторне друге читання. Про це пише УНН з посиланням на нардепа Ярослава Железняка та картку законопроєкту №10242.
Деталі
"Рада провалила зашкварний закон №10242 щодо встановлення кримінальної відповідальності за несанкціоноване втручання, збут або розповсюдження інформації, що обробляється в публічних електронних реєстрах. В цілому лише - 213. Відправили на повторне друге - 229", - повідомив Железняк.
Відповідно до законопроєкту, планувалося запровадити покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років за оприлюднення інформації з державних реєстрів під час воєнного стану.
Таке ж саме покарання буде і за несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в комп'ютерах, автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або на носіях такої інформації в умовах воєнного стану.
Від шести до восьми років планує карати за несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї в умовах воєнного стану.
Окрім того, Железняк уточнив, що в законопроєкті міститься норма, яка передбачає повернення конфіскованого майна особам, які були затримані за корупцію та пішли на угоди зі слідством.
Доповнення
Вказаний законопроєкт було зареєстровано ще у листопаді минулого року. У січні 2024 року його було ухвалено за основу. У липні цього року Рада намагалася ухвалити його у другому читанні, однак не вистачило голосів і його було відправлено на повторне друге читання.
27 листопада профільний комітет з з питань правоохоронної діяльності підготував законопроєкт до повторного другого читання та рекомендував парламенту ухвалити його у повторному другому читанні та в цілому як закон, у редакції, запропонованій комітетом, з необхідними техніко-юридичними правками.
Нагадаємо
Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт про угоди зі слідством, який дозволяє у випадку співпраці зі слідством через викриття співучасників призначати менший строк ув’язнення ніж вимагає кримінальний кодекс.