Про що мовчать російські ЗМІ: стали відомі "нюанси" візиту депутатів АдН до Криму
Київ • УНН
КИЇВ. 9 лютого. УНН. Візит депутатів з “Альтернативи для Німеччини” до Криму не мав статусу офіційного. Огляд німецьких ЗМІ подорожі так званої “делегації депутатів з ФРН” до окупованого півострова кардинально відрізняється від того, що писала російська преса, передає УНН з посиланням на DW.
Як з’ясувало видання, німецькі журналісти звернули увагу на те, що їхні російські колеги, які розповідають про поїздку депутатів до Криму, упускають низку важливих деталей. Наприклад, те, що газети і телеканали в РФ пыд час висвітлення вищеназваного візиту ігнорують важливий “нюанс”.
“Далеко не в кожному репортажі уточнюється, що парламентарі приїхали з ландтагів (німецькі земельні парламенти — ред.). Натомість їх переважно просто представляють як депутатів з Німеччини”., — зазначає кореспондент німецької радіостанції Deutschlandfunk.
А саме, “кримські гості” являються депутатами земельних парламентів з трьох федеральних земель: Північного Рейну — Вестфалії, Баден-Вюртемберга і Берліна. Вони не входять до керівництва АдН і не відіграють суттєвої ролі в ухваленні рішень на федеральному рівні, зазначає видання .
Ще один момент, на який звертають увагу німецькі ЗМІ, — приватний характер поїздки депутатів до півострова. Один з них, Роґер Бекамп — голова фракції АдН у міській раді Кельна -розповів, що депутати оплатили свої витрати на поїздку — переліт і проживання — з власної кишені.
“Чесно кажучи, це важливо, щоб нас не звинуватили у тому, що ми говоримо якісь речі, тому що нас запросили”, — пояснив він.
Крім того, зазначає видання, чиновники приїхали до Криму на запрошення німецької національно-культурної автономії в Криму. Її керівник Юрій Гемпель, який, поміж іншого, є членом кримської держради від партії “Єдина Росія”, повідомив, що автономія взяла на себе частину витрат з організації поїздки, решту оплатили самі депутати.
У тому, що про поїздку членів АдН повідомляється з таким апломбом, немає нічого дивного, пояснює газета Der Tagesspiegel.
“Для російських ЗМІ це — велика подія. З часу прибуття до Криму гості з Німеччини оточені камерами і мікрофонами, адже і сторона, що запрошувала, і самі гості задумували цей візит як політичний сигнал, якщо не як добре прорахований випад”, — пише видання.
За словами іншої газети, Frankfurter Allgemeine Zeitung, Росія використовує поїздки західних політиків до Криму, “щоб продемонструвати, що все нормально, і представити гостям задоволених співрозмовників”.
Зазначається, що в Німеччині ініціатива політиків викликала обурення не тільки у федерального уряду, а й у керівництва самої АдН. Приміром, берлінська фракція відсторонилася від візиту колег на півострів, наголосивши у своєму мікроблозі Twitter, що їхня подорож має приватний характер, а самі депутати не отримали на неї мандат “ані від фракції, ані від партії”.
Голова фракції АдН у Бундестазі Гансйорґ Мюллер також розкритикував поїздку колег до Криму. В інтерв’ю Frankfurter Allgemeine Zeitung він називав її “у будь-якому випадку несприятливою” і наголошував, що вона не призначалася для вирішення будь-яких проблем.
Нагадаємо, поїздка депутатів з “Альтернативи для Німеччини” до Криму завершується у п’ятницю, 9 лютого.