Припинення "зернової угоди": що чекає на інші держави через нестачу української продукції
Київ • УНН
КИЇВ. 10 липня. УНН. Основні ринки, які потребують найбільше української продукції, це ринки Африки, Азії та Близького Сходу. Затримка з логістикою та неможливість вчасно доставити продукцію буде породжувати нові виклики з голодом. Про це повідомив під час брифінгу заступник голови Всеукраїнської агарної ради Денис Марчук, коментуючи ймовірне припинення "зрнової угоди", передає УНН.
Цитата
“Для міжнародного ринку, перш за все, це може призвести до зростання цін. Про це вже заявляють в організації Об'єднаних Націй. Нагадаю, що з моменту експорту з території України ціни у світі фактично знизилися на 24%. Якщо українська продовольча група товарів не буде надходити на міжнародні ринки вчасно, слід очікувати дорожчання продуктів харчування, особливо в бідних країнах, які очікують українські продукти. Основні ринки, які потребують найбільше української продукції, це ринки Африки, Азії та Близького Сходу. Затримка з логістикою та неможливість вчасно доставити продукцію буде породжувати нові виклики з голодом у цих країнах, що є об'єктом занепокоєння ООН”, - повідомив Марчук.
Деталі
Проте, поки Україні вдається експортувати зернові культури, а показники кількості експорту товару значно зросли у порівнянні з 2022 роком.
“На сьогодні вдалося експортувати приблизно 33 млн тонн зернових культур, що є хорошим показником, враховуючи, що у 2022 році ми мали досить велику кількість перехідних залишків, близько 30 млн тонн і це спричинило те, що велика кількість товаровиробників були змушені сидіти зі своїм збіжжям без можливості його реалізувати”, - зазначив Марчук.
Доповнення
Кабінет міністрів України працює над розробкою альтернативних заходів для продовження експорту аграрної продукції у разі припинення роботи зернового коридору. У державному бюджеті цього року передбачено 20 мільярдів грн на страхування суден із українським зерном, які будуть готові продовжувати роботу у разі відсутності зернового коридору.