Президент Абдель Фаттах Ас-Сісі здобув перемогу на президентських виборах у Єгипті
Київ • УНН
Президент Єгипту Абдель Фаттах Ас-Сісі був переобраний на новий шестирічний термін, отримавши 89,6% дійсних голосів, на тлі того, шо його країна стикається зі значними економічними проблемами, включаючи високий зовнішній борг та інфляцію.
Чинний глава Єгипту був переобраний на третій термін, набравши 39,7 мільйона голосів, що становить 89,6 відсотка дійсних голосів. Про це оголосило в понеділок Національне виборче управління Єгипту (NEA), передає УНН.
Деталі
На загальних виборах, що відбулися 10-12 грудня, за Ас-Сісі проголосували понад 39 мільйонів 702 тисяч єгиптян із загальної кількості близько 44 мільйонів 777 тисяч голосів. Явка виборців досягла 66,8% з 67 мільйонів виборців Єгипту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хав'єр Мілей на чолі Аргентини почав втілювати план жорсткої економії: до цього він розіграв останню депутатську зарплату у соцмережах
Довідка
Переконлива перемога була певною мірою очікуваною, оскільки під час попередніх тріумфів на виборах у 2018 і 2014 роках, Абдель Фаттах Ас-Сісі обидва рази отримував 97% голосів громадян.
Оскільки Ас-Сісі вже відбув два чотирирічних терміни, його новому шляху до перемоги сприяла прийнята у 2019 році поправка до Конституції, яка передбачає продовження терміну президентських повноважень з 4 до 6 років. Таким чином президент отримав право очолювати країну до 2030 року.
Ас-Сісі переміг, але Єгипет "на межі"
Згідно з дослідженням Washington Post, єгипетські ЗМІ, майже повністю державні, вихваляли досягнення Ас-Сісі, приділяючи мало ефірного часу трьом його суперникам.
Єдиний серйозний опонент Ас-Сісі, колишній член парламенту Ахмед Тантаві, не зміг потрапити до виборчого бюлетеня; члени сім'ї Тантаві і співробітники його передвиборчого штабу були заарештовані або зазнали переслідувань, а минулого місяця йому було пред'явлено звинувачення, які правозахисні групи назвали політично вмотивованими.
Після чергової перемоги, Ас-Сісі попереду чекає безліч складних випробувань, зазначає видання.
На думку аналітиків, першочерговим пріоритетом буде утримання Єгипту від війни в Газі і збереження мирного договору з Ізраїлем від 1979 року, що потребує роботи з громадською думкою стосовно проблем Палестини.
Економіка Єгипту значною мірою залежить від туризму та імпорту, при цьому має структурні проблеми та перебуває на найнижчому рівні за останні десятиліття. На це вплинули наслідки пандемії, війна росії проти України, а також бойові дії в Газі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Ізраїлю і ХАМАСу є перешкоди для досягнення перемир'я - Reuters
Уряд взяв значні позики для фінансування масштабних інфраструктурних і будівельних проектів. Деякі єгиптяни кажуть, що нові дороги і мости зменшили затори у великому Каїрі, де проживає майже чверть 105-мільйонного населення Єгипту. Але зовнішній борг країни сягнув майже 165 мільярдів доларів - 40 відсотків валового внутрішнього продукту. За перші три місяці 2023 фінансового року відсоткові виплати склали 60% державних витрат.
Наступного року Єгипет має повернути кредиторам щонайменше 42 мільярди доларів. Згідно з нещодавнім рейтингом Bloomberg, це друга країна у світі, яка може оголосити дефолт за своїми борговими зобов'язаннями, після України.
Вказується, що нинішня інфляція становить 34,6%; на продукти харчування вона майже вдвічі вища. На тлі валютної кризи єгиптяни накопичують долари або продають їх на чорному ринку.
Тепер люди очікують, що після його перемоги ціни зростуть удвічі
По суті, весь період президентства Сісі був ендемічною серією економічних криз, каже заступник директора Тахрірського інституту близькосхідної політики Тімоті Калдас.
І це не просто економічні труднощі, це приниження. .. Поки все це відбувається, єгиптяни спостерігають, як режим збагачується
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Західні компанії, які вийшли з російського ринку, зазнали збитків на 103 мільярди доларів - NYT