Пожежа у COVID-відділенні у Запоріжжі: затримано відповідального за протипожежну безпеку
Київ • УНН
КИЇВ. 4 лютого. УНН. Правоохоронці затримали службову особу, відповідальну за техногенний та протипожежний стан Запорізької обласної інфекційної лікарні, де напередодні сталась пожежа. Про це інформує пресцентр Офісу Генерального прокурора України, передає УНН.
Цитата
“Наразі службову особу, відповідальну за техногенний та протипожежний стан Обласної інфекційної клінічної лікарні, затримано в порядку ст. 208 КПК України. Також у ході слідства буде надано оцінку діяльності органів уповноважених на здійснення контролю у сфері безпеки виробництва”, — повідомили правоохоронці.
Деталі
У ході досудового розслідування, оглядів місця події, обшуків, правоохоронці встановили факти порушень у діяльності цього медичного закладу вимог законодавства України про пожежну безпеку та про об’єкти з підвищеною небезпекою.
Повідомляється також, що слідством відпрацьовується ряд версій виникнення загорання, зокрема використання медичного обладнання без наявності відповідних дозволів, з порушенням встановлених правил, що призвело до витоку кисню через систему штучної вентиляції легень з подальшим його критичним накопиченням у приміщенні палати та вибухом з виникненням пожежі.
Хронологія подій
За даними ДСНС, 3 лютого о 23:25 у місті Запоріжжя по Гвардійському бульвару, 142, на території 2-ї інфекційної лікарні на першому поверсі п’ятиповерхової будівлі лікувального корпусу виникла пожежа.
Як уточнила Генпрокурор Ірина Венедіктова, загинули троє пацієнток під апаратами ШВЛ у COVID-відділенні та лікар. Щодо пожежі в реанімації Запорізької обласної інфекційної лікарні розпочато провадження.
Також міністр охорони здоров’я Максим Степанов вилетів у Запоріжжя з метою встановлення обставин пожежі в інфекційній лікарні.
Версії пожежі
У МОЗ додали, що, за інформацією від керівництва екстреної медичної допомоги, був локальний вибух. Загоряння виникло у реанімації, де одразу загинула лікарка та 3 пацієнти. Далі пожежа розповсюдилася будівлею. Кисень в лікарні був централізований. За попередньою інформацією, балонів не було.
За даними місцевої влади, попередня причина трагедії - витік кисню.
Реакція влади
В Запорізькій області 5 лютого оголошено Днем жалоби в пам’ять про трьох пацієнтів та лікаря, які трагічно загинули під час пожежі в обласній інфекційній лікарні.
Історичний досвід
Це не перший інцидент з вибухом кисню у лікарнях України.
У листопаді у місті Винники, що під Львовом, стався вибух під час заправки киснем медтехніки у лікарні, де лікуються хворі на коронавірусну інфекцію. Паціентів тоді евакуювували.
А в 2010 році сталася трагедія у Луганську. У реанімаційному відділенні на четвертому поверсі лікарні вибухнув балон з киснем. Тоді від вибуху у лікарні загинуло 16 осіб, серед яких 4 медпрацівники.