Половина фейкових новин у РФ присвячені Україні - дослідження
Київ • УНН
КИЇВ.10 січня. УНН. Близько половини дезінформаційних повідомлень в російському інформаційному просторі стосуються України. Про це повідомила перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар з посиланням на дані дослідження, передає УНН.
"Україна займає одне з центральних місць в російському інформпросторі. Це фейки, мова ворожнечі, пошук "екстремістів", "диверсантів", "терористів" та "радикалів". Це масштабна та багаторівнева спроба дискредитувати країну та українське суспільство в різних її суспільно-політичних, культурних, релігійних, гуманітарних проявах. Це спроба зобразити політичне керівництво країни "кровожерливими ворогами", що "не хоче припинення війни" і багато іншого трешу. Проект "ЄС проти дезінформації" зазначає, що з 1000 повідомлень про Україну – 461! Не секрет для жодного контекст повідомлень", - зазначила заступник міністра.
При цьому вона додала, що головними споживачами таких новин стають громадяни РФ, які щиро вірять в те, що на "Донбасі - громадянська війна", "Крим сам повернувся до рідної гавані", а "Путін - найкращий лідер в світі", який рятує 140 млн "мучеників" від зовнішніх ворогів, які "мріють знищити РФ".
"Чим більше вони продукують подібні "шедеври", тим більше заганяють себе до більшої ізоляції та несприйняття. Результат такого зомбування - знищення соціальної резистентності, критичного мислення та всіх форм прояву свобод! Це означає приректи своє власне суспільство на "мезозойську еру" та ізоляцію від світових процесів. Це - злочин проти своїх власних громадян", - наголосила чиновник.
Джеппар супроводила своє повідомлення посиланням на російський "псевдоканал" "Росія 24", який розганяє черговий міф про "зубожіння" України.
Нагадаємо, згідно з розслідуванням Bloomberg, після невдалих спроб Кремля дестабілізувати президентську кампанію Еммануеля Макрона 2017 року, проросійські соціальні медіа знову активізували свою дискредитаційну діяльність. Для цього вони використовують протестний рух “жовтих жилетів”.