Північна Корея продає зброю росії через серйозні економічні проблеми — Bloomberg

Північна Корея продає зброю росії через серйозні економічні проблеми — Bloomberg

Київ  •  УНН

 • 1091658 перегляди

КИЇВ. 30 січня. УНН. Північна Корея, ймовірно, хоче продавати зброю росії для війни проти України, щоб підняти економіку країни, яка "страждає від готівкового голоду" та стагнує. Про це інформує УНН з посиланням на Bloomberg.

Деталі

Згідно з даними Банку Кореї в Сеулі, яка проводить регулярні оцінки перспектив КНДР, економіка Північної Кореї не змогла зрости у 2021 році, а у 2022-му її перспективи були невизначеними. Як пише видання, єдина річ, яку диктатор Кім Чен Ин "має у надлишку" - це зброя, зокрема артилерія 20-го століття, яка використовується росією у війні проти України. За оцінками Міжнародного інституту стратегічних досліджень, в арсеналі КНДР є понад 21 600 артилерійських знарядь.

"Північна Корея вхопилася б обома руками за можливість позбутися застарілих запасів старих боєприпасів зі значною націнкою", - зазначив експерт зі зброї Йост Оліманс, додавши, що північнокорейський режим створив "безліч" старіших конструкцій буксированої артилерії, які сумісні з деякими російськими системами.

За його словами, серед зброї якою володіє Пхеньян, ймовірно, російський диктатор володимир путін зацікавлений у 122-міліметрових та 152-мм артилерійських снарядах, а також 122-мм ракетах. Оліманс розповів, що кілька років тому ціна на 122-мм ракети становила близько 6000 доларів і зауважив, що дізнатися ціни на товари, які може надіслати КНДР, важко.

Експерт зауважив, що угода на постачання зброї може коштувати "сотні мільйонів доларів", тому для росії "було б доцільно спочатку придбати менші партії та оцінити їх якість та ефективність, перш ніж здійснити більшу закупівлю". Оліманс повідомив, що виплати на загальну суму менше 320 мільйонів доларів зможуть додати 1% до ВВП Північної Кореї.

Як пише видання, будь-який продаж зброї означатиме зміну ролей між сусідами, оскільки Північна Корея десятиліттями покладалася на зброю Радянського Союзу. Згідно з резолюціями ООН, Пхеньяну заборонено продавати зброю, хоча, згідно з даними Розвідувального управління оборони США, країна продає її таким країнам, як Іран, Сирія та Уганда.

"Існують як економічні, так і політичні стимули для постачання зброї росії із Північної Кореї, і вони можуть бути взаємопов’язані. Потреба Північної Кореї у твердій валюті є найбільш очевидною економічною причиною, але Пхеньян може взти компенсацію й іншими способами, включаючи поставки палива", - сказала асоційований політолог Rand Corp. Наоко Аокі.

За словами Віктора Ча, старшого віцепрезидента аналітичного центру Center for Strategic & International Studies, окрім готівки Пхеньян також може попросити полегшення боргів і, можливо, передачу технологій. Вважається, що велика частина арсеналу балістичних ракет Північної Кореї базується на російських розробках, таких як ракети "Іскандер", які москва регулярно запускає по українських цілях.

"Північна Корея бачить у війні в Україні можливість зблизитися з росією, тому для цього використовує її потребу в боєприпасах", - підсумував Ча, колишній представник США на ядерних переговорах шести країн із Пхеньяном.

Нагадаємо

Північна Корея в неділю, 29 січня, заперечила надання зброї москві після того, як Сполучені Штати заявили, що держава, що володіє ядерною зброєю, постачала ракети російським найманцям "вагнера".