ВР підтримала штрафи за недопуск до перевірок пожежної безпеки
Київ • УНН
КИЇВ. 26 січня. УНН. Парламентарі ухвалили за основу урядовий законопроект щодо встановлення відповідальності за перешкоджання у проведенні перевірок з питань техногенної та пожежної безпеки. Відповідне рішення підтримали 265 народних депутатів України на пленарному засіданні ВР у вівторок, 26 січня, передає кореспондент УНН.
Цитата
“Ми всі пам’ятаємо ті трагедії, які були на Одещині, на Харківщині. Це коли суб’єкти господарювання не дозволяли і перешкоджали працівникам ДСНС, щоб вони могли зробити перевірку щодо відповідності на пожежну безпеку будівель. Після прийняття законопроекту буде відповідальність у суб’єктів господарювання за перешкоджання законним діям” — сказав під час представлення законопроекту голова підкомітету комітету ВР з питань правоохоронної діяльності В’ячеслав Медяник.
Деталі
У Кодексі України про адмінпорушення відповідно до законопроекту створюється нова стаття 185-14 — “Створення перешкод для діяльності уповноважених посадових осіб центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, у тому числі пов’язаної з проведенням перевірок”.
Відтак, передбачається:
- надати можливість суддям районних, районних у містах, міських чи міськрайонних судів розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені цією статтею;
- надати право поліцейським та посадовим особам органу державного нагляду у сфері техногенної та пожежної безпеки складати протоколи про адміністративне правопорушення, передбачених цією статтею;
- надати можливість поліцейським проводити адміністративне затримання до встановлення особи правопорушника в разі перешкоджання ним діяльності уповноваженим посадовим особам центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, у тому числі пов’язаної з проведенням перевірок.
Смертельні пожежі у Харкові та Одесі
21 січня у Харкові у двоповерховому житловому будинку, переобладнаному під будинок для літніх людей, виникла пожежа на другому поверсі. Загинуло 16 людей.
Була названа попередня причина займання — необережне поводження з електронагрівальними приладами. Однак, згодом версій побільшало до трьох.
Після трагедії уряд утворив комісію для з’ясування причин пожежі.
Окрім того, трагедії з пожежами не оминули Одещину. У червні 2019 року в Одеському обласному медичному центрі психіатричного здоров’я загинуло 8 громадян, у серпні 9 людей загинули при пожежі в готелі “Токіо Стар”, та у грудні — 16 загиблих в Одеському економічному коледжі.