Підозрюваний у зв'язках із соратником Ассанжа екс-глава МЗС Еквадору покинув країну
Київ • УНН
КИЇВ. 19 квітня. УНН. Колишній глава МЗС Еквадору Рікардо Патина покинув країну після того, як прокуратура попросила взяти його під варту через звинувачення в підбурюванні. Про це повідомила в четвер прес-служба прокуратури, передає УНН.
“Суддя Беатріс Бенітес не задовольнила запит. Це рішення призвело до того, що обвинувачений покинув територію країни наземним шляхом увечері 17 квітня”, — йдеться в повідомленні.
Тепер прокуратура має намір клопотати про проведення оцінки дій судді. Крім того, наглядовий орган збирається попросити перевірити податкові декларації Бенітес.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президент Еквадору заявив, що Ассанж приймав в консульському відділі посольства країни в Лондоні хакерів
У жовтні 2018 року в відношенні Патина були висунуті звинувачення в підбурюванні після того, як на одному з публічних заходів він закликав до “бойового опору” уряду президента Леніна Морено. На 18 квітня було призначено засідання, на якому суд повинен був розглянути обгрунтованість висування цього звинувачення.
Минулого тижня влада Еквадору затримали підданого Швеції за підозрою в кібератаки. За словами глави МВС республіки Марії Паули Роми, він був близьким соратником засновника порталу WikiLeaks Джуліана Ассанжа, який підтримував контакти з Патином та “сприяв спробам дестабілізувати ситуацію в країні з метою нашкодити уряду”. Після цього затримання екс-глава МЗС заявив, що влада Еквадору зловживають владою, і тому він розглядає можливість покинути країну.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ассанжу присудили премію Європарламенту за свободу ЗМІ
Нагадаємо, 11 квітня Еквадор відмовив йому в подальшому наданні притулку, після чого Ассанж був заарештований поліцією за неявку до лондонського суду за ордером від 2012 року, а потім і за запитом США на екстрадицію від 2017 року. Захист Ассанжа побоюється, що в разі видачі США йому може загрожувати до 35 років в’язниці або страту, проте Мін’юст США стверджує, що Ассанжу загрожує всього п’ять років за хакерську діяльність.