Перспектива для внешних долговых операций украинских эмитентов немного отдалилась - ICU

Перспектива для внешних долговых операций украинских эмитентов немного отдалилась - ICU

Київ  •  УНН

 • 18748 перегляди

КИЇВ. 21 травня. УНН. Зміна кон'юнктури на зовнішньому ринку капіталу в кінці квітня і подальше її погіршення в травні тимчасово послабили потенціал українських емітентів щодо здійснення будь-яких боргових операцій, вважає керуючий партнер інвестгрупи ICU Макар Пасенюк, передає УНН.

"На тлі зрослої турбулентності на боргових ринках країн з економікою, що розвивається, зараз не найсприятливіший час для нових випусків єврооблігацій українських емітентів. Втім, як і для рeфінансірованія старих випусків ", - сказав він на конференції про ринок проблемних активів в Києві 17 травня.

Погіршення кон'юнктури позначилося і на перспективах Мінфіну України, раніше заявляв про намір розмістити частину єврооблігацій із загального обсягу, запланованого в поточному році, до отримання чергового кредитного траншу Міжнародного валютного фонду (МВФ).

"Якщо раніше, при спокої на зовнішніх ринках і продовження переговорів з МВФ, ще була можливість для випуску суверенних єврооблігацій, то зараз ситуація змінилася. Нервозність за кордоном внесла свої корективи в сприйняття інвесторами і українського боргу ", - сказав М.Пасенюк.

Експерт не може спрогнозувати, як швидко можна очікувати появи нового "вікна" можливостей для українських позичальників. "Необхідно наступ спокою на міжнародних ринках, що, в тому числі, може статися після вирішення питання з валютною кризою в Аргентині, а також отримання Україною чергового траншу МВФ", - сказав співрозмовник агентства.

Як повідомлялося, з початку поточного року українським емітентам вдалося здійснити три боргові операції. Зокрема державний Укрексімбанк в кінці лютого 2018 року розмістив трирічні кредитні ноти (loan participation notes, LPN) на 4,051 млрд грн, або 150 млн дол. Цінні папери були емітовані в рамках тристоронньої угоди між General Electric, Укрексімбанком та "Укрзалізницею". Крім цього "Миронівський хлібопродукт" (МХП) і "Метінвест" рефінансували частину своїх зобов'язань. МХП в березні викупив 416,183 млн дол. Єврооблігацій з терміном обігу до 2020 року із загальної суми 495,6 млн дол. І випустив євробонди на 550 млн дол. З терміном обігу 2026 року. У свою чергу "Метінвест" в квітні рефінансував боргові зобов'язання на загальну суму 2,271 млрд дол. І в рамках цієї операції випустив нові єврооблігації на 1,592 млрд дол .: на 944,5 млн дол. З погашенням в 2023 році і на 647,7 млн дол. з погашенням в 2026 році.

Довідка. Група ICU (www.icu.ua) - незалежна інвестиційно-консалтингова група, що надає послуги з управління активами і приватним акціонерним капіталом. Група спеціалізується на ринках Центральної і Східної Європи.

Заснована в 2006 році фахівцями з ING, група ICU є лідером з управління активами в Україні. З 2010 року прибутковість флагмана групи CIS Opportunities Fund склала більше 16% річних, за вирахуванням плати за управління, в порівнянні з річним доходом менше 1% для індексу HFRI Emerging Markets Russia / Eastern Europe Index за аналогічний період.

Власником компанії є її топ-менеджмент. Керуючі партнери ICU - Макар Пасенюк і Костянтин Стеценко.