Нове оподаткування для ФОПів буде діяти з 1 січня: Рада схвалила закон

Нове оподаткування для ФОПів буде діяти з 1 січня: Рада схвалила закон

Київ  •  УНН

 • 17288 перегляди

Read in English

Верховна Рада проголосувала за перенесення строків підвищення податків для ФОПів з 1 жовтня на 1 січня 2025 року. Зміни внесено через законопроєкт, який підтримали 268 нардепів.

Парламент вніс зміни до Податкового кодексу, згідно з якими підвищені податки для фізичних осіб-підприємців будуть діяти не з 1 жовтня, а з 1 січня 2025 року.  Про це УНН повідомляє із посиланням на нардепа Ярослава Железняка.

За словами Железняка, Рада підтримала у другому читанні проєкт закону № 9319  щодо оподаткування винагород за гіг-контракти у резидентів "Дія Сіті". "За" проголосувало  268 нардепів.  

"Саме в ньому була правка, якою виправляли податковий законопроект 11416д і "заднє число" де з 01 жовтня податки переносять на 01 січня 2025 року для ФОПів", - вказав нардеп. 

Також передбачаєтсья зниження ставки рентної плати для видобування каоліну.

До кінця війни підприємці не будуть штрафуватись за неподання звітів щодо контрольованих іноземних компаній (КІК).

Доповнення 

3 грудня Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики вніс правку до законопроєкту  "Про внесення змін до Податкового кодексу України  та деяких інших законодавчих актів щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні", згідно з якою для ФОПів третьої групи нове оподаткування також буде діяти з 1 січня 2025 року.

Нагадаємо

28 листопада повідомлялося, що Президент Володимир Зеленський підписав закон №11416-д про "історичне" підвищення податків, який ще називають "ресурсним".

Документ передбачає, зокрема:

  • Підвищення військового збору з доходів фізичних осіб (заробітної плати, дивідендів, додаткового блага тощо) з 1,5% до 5%;
  • ФОПи на єдиному податку 1, 2 та 4 груп зобов’язані щомісячно сплачувати військовий збір обсягом 10% від мінімальної зарплати;
  • Для платників єдиного податку третьої групи встановлюють ставку військового збору обсягом 1% від доходу;
  • Запровадження податків на прибуток для фінансового сектору. Ставка податку на прибуток для банків за 2024 рік – обсягом 50%. Для небанківських фінансових установ (крім страховиків) ставка на прибуток дорівнюватиме 25%.