Не відвідуйте "Нагірний Карабах": посольство у Вірменії надало рекомендації українцям
Київ • УНН
КИЇВ. 28 вересня. УНН. Посольство України в Республіці Вірменія у зв’язку із загостренням воєнного конфлікту між Вірменією та Азербайджаном рекомендує громадянам України тимчасово утриматись від поїздок до Вірменії. Українців, які вже перебувають на території держави, закликали зберігати пильність і бути обережними, не відвідувати ділянки, наближені до вірмено-азербайджанського кордону та “Нагірного Карабаху”. Відповідні рекомендації оприлюднені на сайті посольства, передає УНН.
“У зв’язку із загостренням воєнного конфлікту між Вірменією та Азербайджаном, Посольство України в Республіці Вірменія рекомендує тимчасово утриматись від поїздок до Вірменії, а також закликає громадян України, які вже перебувають на території держави, зберігати пильність і бути обережними, не відвідувати ділянки, наближені до вірмено-азербайджанського кордону та „Нагірного Карабаху“. Не відвідуйте „Нагірний Карабах“!!!”, — наголосили дипломати.
У посольстві нагадали також правила поведінки в умовах воєнного стану. Так, необхідно:
- зберігати особистий спокій, не реагувати на провокації;
- завжди мати при собі документ (паспорт), що засвідчує особу, відомості про групу крові свою та близьких родичів, можливі проблеми зі здоров’ям (алергію на медичні препарати тощо);
- знати місце розташування захисних споруд цивільної оборони поблизу місця проживання, роботи, у місцях частого відвідування (магазини, дорога до роботи, медичні заклади тощо). Без необхідності намагатися якнайменше знаходитись поза місцем проживання, роботи та у малознайомих місцях;
- при виході із приміщень, пересуванні сходинами багатоповерхівок або до споруди цивільної оборони (сховища) дотримуватись правила правої руки (як при русі автомобільного транспорту) з метою уникнення тисняви. Пропускати вперед та надавати допомогу жінкам, дітям, літнім людям та інвалідам, що значно скоротить терміни зайняття укриття;
- уникати місць скупчення людей;
- при появі озброєних людей, військової техніки, заворушень негайно покинути цей район;
- у разі потрапляння у район обстрілу — сховатись у найближчу захисну споруду цивільної оборони, сховище (укриття). У разі відсутності пристосованих сховищ, для укриття використовувати нерівності рельєфу (канави, окопи, заглиблення від вибухів тощо).
Не рекомендується:
- підходити до вікон, якщо почуєте постріли;
- спостерігати за ходом бойових дій;
- стояти чи перебігати під обстрілом;
- конфліктувати з озброєними людьми;
- демонструвати зброю або предмети, схожі на неї;
- підбирати покинуті зброю та боєприпаси.
Ескалація конфлікту між Вірменією та Азербайджаном сталася 27 вересня.
Сторони звинуватили одна одну в загостренні ситуації на лінії зіткнення в Нагірному Карабаху. Є заяви про жертви, зокрема, серед мирного населення.
Як повідомляв УНН, авіакомпанія “Міжнародні авіалінії України” (МАУ) напередодні заявила, що скасовує рейси до Єревану в зв’язку з загостренням конфлікту між Вірменією і Азербайджаном.