"Називав ВАКС неконституційним і лаявся": у суді розповіли про конфлікт з адвокатом
Київ • УНН
КИЇВ. 18 листопада. УНН. У Вищому антикорупційному суді поскаржилися на захист посадовців Одеської міськради, які відверто сумніваються у легальності існування ВАКС, повідомляє УНН з посиланням на заяву судді-спікера Інни Білоус.
Конфлікт стався минулого вівторка, 9 листопада, у ході підготовчого засідання. Захист обвинувачених неодноразово проявляв неповагу до ВАКС, жаліються у суді.
“Один із захисників у своїх численних зверненнях до суду використовує словосполучення "неконституційний суд“ щодо Вищого антикорупційного суду та використовує в них ненормативну лексику, образливі і лайливі слова, що є неприйнятним та несумісним із положеннями, передбаченими Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод. Такі вислови свідчать про очевидну неповагу як до Вищого антикорупційного суду, так і до судової системи України в цілому”, — повідомили у ВАКС.
Додали також, що суд наклав штраф обсягом 33 306 гривень та 47 580 гривень на представників юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, — адвокатів за те, що без поважних причин ігнорували судові засідання.
Окрім того, ВАКС припинив проведення судових засідань у режимі відеоконференціі з районим судом Одеси, аргументуючи це тим, що дистанційний режим не забезпечує оперативність судового провадження, а, отже, і дотримання розумних строків розгляду. Щоправда, у ВАКС не пояснили, чому відеоконференції не забезпечують оперативність.
Додамо
Конституція України не передбачає створення в державі таких органів як Національне антикорупційне бюро та Вищий антикорупційний суд, саме тому їх діяльність вважають неконституційною.
Народні депутати могли б внести зміни до Конституції, проте цього не роблять, і проблема з легітимністю НАБУ та ВАКС залишається невирішеною.
Нещодовано депутати Верховної Ради вкотре спробували привести статус НАБУ у відповідність до Конституції, утім, знову це не вийшло.
Фахівці парламенту, які перевіряють закони на предмет їх відповідності Конституції, зазначили, що НАБУ як орган виконавчої влади зі спецстатусом не може існувати. До того ж вони додали, що жодні представники іноземних держав не можуть обирати керівників державних органів України, бо це порушує принципи суверенітету країни. Це означає, що легітимність майбутнього конкурсу з обрання нового директора НАБУ теж під питанням.