Небезпечніше за обстріли: в ОБСЄ назвали кількість жертв серед цивільного населення на Донеччині в результаті вибухів
Київ • УНН
КИЇВ. 4 червня. УНН. В результаті впливу мін, боєприпасів та інших вибухонебезпечних предметів в районі конфлікту на сході України з листопада 2019 року постраждало 56 цивільних, ще 20 — загинуло. Про це свідчить новий звіт СММ ОБСЄ за період з листопада 2019 року по березень 2021 року, передає УНН.
Цитата
“За звітний період Місія підтвердила 76 жертв серед цивільного населення (20 убитих і 56 поранених) в результаті вибуху мін, боєприпасів та інших вибухонебезпечних предметів”, — сказано в документі.
Деталі
Зазначається, що більше 85% поранених або убитих становили чоловіки (56 осіб) та хлопчики (9 осіб), решту жертв — це десять жінок і одна дівчинка.
У випадку більше половини жертв, цивільні особи виявили боєприпаси або гранати, які здетонували при неправильному поводженні або демонтажі. Повідомляється, що в деяких випадках з предметів намагалися витягти деталі для продажу на металобрухт.
За даними СММ, в 2020 році міни, які не розірвалися боєприпаси та інші вибухонебезпечні об’єкти стали основною причиною загибелі та поранення цивільних осіб в районах, яких торкнувся конфлікт. Так, жертвами стали 68 осіб, тоді як до 66 цивільних постраждало від артобстрілів і стрілецької зброї.
При цьому наголошується, що поворотним моментом стало застосування 27 липня 2020 року заходів по зміцненню режиму припинення вогню, узгоджених в рамках Тристоронньої контактної групи. У період з 27 липня по 31 грудня 2020 року Місія підтвердила три жертви серед цивільного населення в результаті артобстрілів і вогню зі стрілецької зброї, і 37 постраждалих серед цивільного населення через міни, боєприпаси та інші вибухонебезпечні предмети.
Представники ОБСЄ підкреслюють, що, незважаючи на зобов’язання вживати заходів щодо мінімізації впливу наземних мін і утримуватися від застосування протипіхотних мін, Місія зафіксувала понад 34 000 мін по обидві сторони від лінії зіткнення, і Україна залишається однією країн світу, найбільш сильно забруднених мінами.
“Необхідні подальші дії для реагування на довгострокові наслідки забруднення землі мінами, боєприпасами та іншими вибухонебезпечними об’єктами. У період з січня по березень 2021 року Місія підтвердила сім жертв серед цивільного населення через міни, боєприпаси та інші вибухонебезпечні предмети, а чотири через вогонь зі стрілецької зброї”, — йдеться в звіті.
Додамо
Як було зазначено в звіті про ситуацію з дотриманням прав людини в Україні від моніторингової місії ООН з прав людини, за три місяці, починаючи з лютого цього року, на Донбасі стало більше втрат серед цивільних осіб — загинули 12 цивільних і 25 були поранені, що на 270% більше у порівнянні з попереднім звітним періодом.