Нацбанк планує до кінця наступного року побудувати ефективну екосистему миттєвих платежів

Нацбанк планує до кінця наступного року побудувати ефективну екосистему миттєвих платежів

Київ  •  УНН

13 грудня 2023, 09:51 • 123214 перегляди

Read in English

Національний банк України має на меті створити ефективну екосистему миттєвих платежів до кінця 2024 року

Національний банк України планує до кінця 2024 року побудувати ефективну екосистему миттєвих платежів. Водночас плануючи розвиток СЕП після 2024 року, НБУ розглядає впровадження у нових версіях СЕП, зокрема, мультивалютність, трекінг-сервіс для платежів, сервіс оцінки ризику платіжної операції. Про це журналісту УНН повідомили у пресслужбі Національного банку України.

Деталі

"Система електронних платежів НБУ (далі – СЕП) є складним та унікальним програмно-технічним комплексом, програмне забезпечення та середовище якого розроблено фахівцями Національного банку України. Свою історію СЕП почала з 1993 року та постійно розвивається та вдосконалюється", - розповіли в Нацбанку.

У НБУ повідомили, що Національний банк України з 1 квітня 2023 року здійснив перехід на нове покоління СЕП (версія 4.0), яке функціонує на базі міжнародного стандарту ISO 20022, та доступне для проведення платежів 24 години на добу 7 днів на тиждень.

"Мета Національного банку України – до кінця 2024 року побудувати ефективну екосистему миттєвих платежів в Україні. Тому наразі розпочато тестування функціонала миттєвих платежів версії СЕП-4.1 серед учасників СЕП. Водночас плануючи розвиток СЕП після 2024 року, ми розглядаємо впровадження у нових версіях СЕП наступного: мультивалютність, трекінг-сервіс для платежів, сервіс оцінки ризику платіжної операції тощо", - зазначили в НБУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Складність ліцензування, фінмоніторинг та обмін інформацією - експерти про проблеми ринку електронних платежів