Найнагальнішим завданням на саміті НАТО у Вашингтоні буде підтримка України - Столтенберг

Найнагальнішим завданням на саміті НАТО у Вашингтоні буде підтримка України - Столтенберг

Київ  •  УНН

 • 24081 перегляди

Read in English

Найбільш нагальним завданням на майбутньому саміті НАТО буде надання суттєвої підтримки Україні, включаючи допомогу у сфері безпеки, навчання, фінансові зобов'язання, військову допомогу, двосторонні угоди у сфері безпеки та посилення військової сумісності з метою зміцнення обороноздатності України та наближення її до членства в НАТО.

Найнагальнішим завданням на саміті НАТО у Вашингтоні наступного тижня буде підтримка України. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час пресконференції у п'ятницю, пише УНН.

Деталі

"Глави держав та урядів НАТО зустрінуться у Вашингтоні наступного тижня у вирішальний момент для нашого Альянсу. (...) Ми ухвалюватимемо вирішальні рішення. Ми посилюватимемо підтримку України на довгострокову перспективу; зміцнюватимемо нашу колективну оборону; і поглиблюватимемо наше глобальне партнерство", - зазначив Генсек НАТО.

Нашим найнагальнішим завданням на саміті буде підтримка України. (...) Я очікую, що на саміті наступного тижня глави держав та урядів узгодять суттєвий пакет для України

- сказав Столтенберг.

З його слів, по-перше, ідеться про допомогу НАТО в галузі безпеки та навчання для України. "НАТО візьме на себе координацію та надання більшої частини міжнародної допомоги у сфері безпеки", - вказав він.

"Під командуванням тризіркового генерала. І близько 700 співробітників, які працюють у штаб-квартирі НАТО в Німеччині, і на логістичних вузлах у східній частині Альянсу. Це не зробить НАТО стороною конфлікту. Але це посилить самооборону України", - він далі Столтенберг.

По-друге, з його слів, ідеться про фінансові зобов'язання. "Я очікую, що союзники підтвердять свою рішучість підтримувати Україну у створенні сили, здатної перемогти російську агресію сьогодні та стримувати її у майбутньому", - вказав Генсек НАТО.

"Після повномасштабного вторгнення росії союзники щороку надавали військову допомогу обсягом близько 40 мільярдів євро. Союзники погоджуються, що це мінімальний базовий рівень. І я очікую, що країни НАТО на саміті ухвалять рішення підтримувати цей рівень протягом наступного року", - наголосив Столтенберг.

"Я також очікую, що країни НАТО погодяться справедливо розділити цей тягар, беручи до уваги розмір їхнього ВВП. І забезпечити стабільний рівень фінансування для перемоги України. Ми розглянемо цей рівень підтримки на нашому саміті у 2025 році. Не в останню чергу, щоб гарантувати, що наша підтримка відповідає потребам України", - додав він.

По-третє, з його слів, ідеться про більш нагальну військову підтримку України. "Я очікую, що союзники нададуть додаткові системи ППО та боєприпаси. Як і інші спроможності", - зазначив Генсек.

"По-четверте, більше двосторонніх безпекових угод з Україною. Багато вже підписано. І я очікую більше до саміту", - вказав Столтенберг.

По-п'яте, за його словами, ідеться про поглиблену військову оперативну сумісність. "Ми погодимося тісніше співпрацювати зі Збройними силами України. Зокрема, у новому спільному центрі аналізу, підготовки та навчання НАТО-Україна в Польщі", - вказав він.

"Ми також будемо разом розбудовувати оборонну промисловість України. І поглиблювати нашу співпрацю в галузі інновацій", - додав Генсек.

"Уся робота, яку ми робимо разом, робить Україну сильнішою, більш сумісною та краще, ніж будь-коли, підготовленою до приєднання до нашого Альянсу. Я обговорював це з Президентом Зеленським тут, у НАТО, лише кілька днів тому. Ми погодилися, що всі ці елементи - командування НАТО; більше фінансування; більше військової підтримки; більше безпекових угод; і більша сумісність - становлять міст до членства в НАТО, і дуже сильний пакет для України на саміті", - наголосив Столтенберг.

"Таким чином Україна наближається до НАТО", - вказав Генсек.

Він також зіслався на нове опитування, опубліковане дослідницьким центром Pew цього тижня, яке показує, що близько двох третин громадян ставляться до НАТО позитивно. "Це узгоджується з нашим власним новим опитуванням, проведеним серед усіх 32 країн НАТО", - вказав він.

"І переважна більшість хоче, щоб їхня країна продовжувала підтримувати Україну", - зазначив Генсек НАТО.

Також він зауважив, що "Іран і Північна Корея підживлюють війну росії безпілотниками та снарядами. Китай підтримує воєнну економіку росії та постачає мікроелектроніку та інші товари подвійного призначення для війни росії".

Столтенберг прокоментував візит Орбана до москви: очікує обговорення на саміті НАТО5 лип. 2024, 11:59 • 43382 перегляди