На Львівщині показали унікальних нащадків диких коней-тарпанів
Київ • УНН
КИЇВ. 11 липня. УНН. На Львівщині у Яворівському національному природному парку живуть нащадків диких коней-тарпанів, передає УНН із посиланням на "Гал-інфо".
Мова йде про рекреаційний об’єкт Яворівського національного природного парку — “Оселя Розточчя”. Цей об’єкт входить до складу Міжнародного Біосферного резервату “Розточчя” та функціонує під егідою ЮНЕСКО. Тут діє “Центр з розведення та збереження нащадків диких коней тарпанів”, в якому утримуються нащадки диких коней-тарпанів.
Центр створено у 2009 році за прикладом відтворення популяції нащадків диких коней-тарпанів у Розточанському національному природному парку (Республіка Польща), що поблизу міста Замость.
Сьогодні у парку налічується вісім голів коней — нащадків дикого тарпана. Дорослих особин — 6, із них 5 — кобили (Тіберія, Турна, Міка, Тіна, Тоніка) і жеребець (Троль) та 2 лошатка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Люблять туристів і добре попоїсти: як живеться зубрам на Львівщині
У парку використовується змішаний — вольєрно-конюшневий спосіб утримання даних коней.
За словами головного природознавця Яворівського НПП Ігоря Плесака, з листопада по квітень коней годують сіном, жеребих кобил підгодовують зерном вівса та коренеплодами (морква, буряк).
З кінця квітня до початку листопада коні постійно знаходяться на випасі, живляться зеленою травою та листям дерев і чагарників. Оскільки, площа вольєрів є недостатньою для повного забезпечення коней пасовищною травою, то їм додатково згодовують по 10-15 кг зеленої маси.
Довідка. Історія походження. Вимерлий європейський дикий кінь (Equus caballus férus — кінь дикий, або тарпан (інколи розрізняють лісову і степову форми), невеликий на зріст (висота в холці 107 −130 см). однією з ознак, окрім малого зросту, є наявність темного “ременя” уздовж хребта, а також відсутність чілки і неповисла грива: Травоїд — у минулому досить поширений у Степу і Лісостепу Європи.