На Буковині найбільший добовий приріст інфікованих COVID-19 з листопада
Київ • УНН
КИЇВ. 20 лютого. УНН. У Чернівецькій області за добу зафіксували 522 нових випадків інфікування COVID-19, також в області одужало 136 людей. Про це повідомляє УНН з посиланням на Facebook глави ОДА Сергія Осачука.
Деталі:
Так, загалом на Буковині зафіксовано 50 943 випадок хвороби. За останню добу 136 людей одужало, 43 629 — з початку пандемії. За весь час епідемії в регіоні померло 951 людини. За минулу добу Чернівецький обласний центр дослідив 1316 зразки.
Цитата
“Коронавірусна хвиля швидко шириться Буковиною. Маємо сьогодні понад 500 нових випадків COVID-19. Як і кілька останніх днів поспіль, майже половина з них — у Чернівцях. Такі рекордні цифри востаннє ми фіксували у листопаді.
Майже 11% від усіх недужих по області — це діти. За даними наших епідеміологів, 30% інфікувань пов’язані зі школами або садочками”, — написав Осачук.
Деталі
Він додав, що окрім коронавірусу, область “атакують інші ГРВІ”.
“У Чернівцях епідемічний поріг перевищено на 32,8%, а на території колишнього Вижницького району — уже на 70,7%. Загалом область епідпоріг іще не перетнула, але число хворих уже четвертий тиждень поспіль зростає. Причому частка дітей, які підхопили ГРВІ, протягом цього періоду складала від 38% до 49%”, — написав він.
Осачук повідомив, що медична система області готова реагувати на ці виклики.
“Ми поступово розгортаємо у госпітальних базах додаткові місця для хворих. Водночас школи краю на найближчі два тижні перейшли на дистанційне навчання. Однак маємо розуміти, що на миттєвий ефект від таких дій сподіватися не варто. Іще якийсь час показники будуть високими”, — резюмував він.
Загальна ситуація в Україні
Згідно з останніми даними МОЗ в Україні зафіксовано 1 293 672 випадки коронавірусної хвороби COVID-19, з них 24 972 — летальні.
Респіраторну хворобу COVID-19, інфікування якою викликає коронавірус SARS-CoV-2, вперше зафіксували у китайській провінції Хубей, наприкінці 2019 року. З того часу зараження цим вірусом було зафіксовано у 188 країнах світу, включаючи Україну. Починаючи з 11 березня Всесвітня організація охорони здоров’я визнала поширення хвороби — пандемією.