Цитата
“14 травня 1938 року. Англійська національна футбольна команда піднімає руки в нацистському вітанні на Олімпійському стадіоні в Берліні в присутності Ґерінґа, Ґеббельса і Гесса. 10 червня 2021 року. Посольство США вдягає українську національну форму з вишитою українською версією Heil Hitler”, — мовиться в офіційному дописі МЗС Росії.
На долученій фотографії 1938 року зображений, за повідомленнями, реальний випадок, коли футбольна команда Англії перед виступом у Берліні була вимушена продемонструвати нацистське вітання простягненою рукою.
Нагадаємо
10 червня працівники посольства США в Україні підтримали нову українську спортивну форму з вишитими на ній словами “Слава Україні”, сфотографувавшись у цих футболках і оприлюднивши це фото.
Доповнення
У дописі є й третє фото невказаного походження. На ньому зображений шматок фотографії, ймовірно, з однієї зі сцен вітання німецьких військ у Західній Україні на початку нацистського вторгнення 1941 року, коли їх короткий час сприймали як “визволителів” від радянської окупації. На зображеному на знімку плакаті є написи “Слава Україні!” і “Heil Hitler!”, а також граматично неправильна фраза Hoch Deutschland, яка, ймовірно, мала на меті висловити похвалу Німеччині, відзначає “Радіо Свобода”.
У коментарях щодо цього допису Росії, яка вважає себе правонаступницею СРСР, нагадують, зокрема, про пакт Молотова — Ріббентропа і про союз нацистської Німеччини й СРСР при захопленні й поділі Польщі 1939 року.
Як відзначає “Радіо Свобода”, реагуючи на російський допис, посол України в Чехії Євген Перебийніс нагадав Росії про російських колаборантів із німецькими нацистами часів Другої світової війни — бійців так званої “Російської визвольної армії” в складі нацистських військ під командуванням генерала Андрія Власова, яка воювала під “триколорами”, що нині є державними прапорами Росії. Оприлюднивши фото бійців цього нацистського формування, він написав: “Російські колаборанти з нацизмом під прапором, який нині майорить над Кремлем”.
Хоча в дописі МЗС Росії згадана тільки акція посольства США 10 червня, до неї 11 червня долучилися також посольства Великої Британії й Канади в Києві; підтримку українській формі висловив і посол Нідерландів, країна якого грає на чемпіонаті свій перший матч саме з Україною.
Що було раніше
Як повідомив раніше президент Української асоціації футболу Андрій Павелко, Україна завершила переговори з Союзом європейських футбольних асоціацій (УЄФА), за підсумками яких вдалося досягти переможного компромісу.
Додамо
Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА) зобов’язав збірну Украӥни прибрати з нової форми слоган “Героям слава”.
Після чого Українська асоціація футболу почала вести переговори з УЄФА через рішення зобов’язати збірну України прибрати з нової форми слоган “Героям слава”.
За даними УАФ, 11 червня був вирішальний день в цих переговорах.
Контекст
Нещодавно в УАФ представили нову форму збірної України, в якій команда повинна провести Євро-2020. Головною особливістю форми стало визначення меж України — включно з Кримом. Також на футболках форми вишито гасло “Слава Україні! Героям слава!”.
Спочатку УЄФА схвалив форму збірної України для виступу на чемпіонаті Європи.
На нову форму збірної України по футболу відреагували в Росії. А Російський футбольний союз (РФС) відправив лист в УЄФА, в якому заявив, що нова форма збірної України для Євро-2020 нібито порушує правила організації.
В екіпіровці нашої національної команди з нині окупованих Кримом знайшли політичні мотиви.
Як наслідок, УЄФА досягли консенсусу зі збірною України та попросили гравців прикривати слоган “Героям Слава!”.
Доповнення
Чемпіонат Європи пройде з 11 червня по 11 липня. У групі C збірна України зіграє з Нідерландами, Австрією і Північної Македонією.