Міжнародний день захисту дитинчат тюленів, Всесвітній день захисту прав споживачів. Що ще можна відзначити 15 березня
Київ • УНН
Сьогодні, 15 березня, у багатьох країнах світу екологи, зоозахисники, любителі дикої природи приєднуються до заходів з нагоди Міжнародного дня захисту дитинчат тюленів (бельків).
Сьогодні, 15 березня, у багатьох країнах світу екологи, зоозахисники, любителі дикої природи приєднуються до заходів з нагоди Міжнародного дня захисту дитинчат тюленів (бельків), пише УНН.
Близько двох тижнів після народження, поки мама годує його молоком, хутро белька залишається білосніжним. Саме через це хутро щорічно гинули і продовжують десятками тисяч гинути новонароджені дитинчата тюленів.
Завдяки протестам екологів північні країни або повністю заборонили полювання на тюленів, або жорстко обмежили. Офіційно полювати на дитинчат тюленів можна лише в росії. В інших країнах нещадно борються з браконьєрами.
У багатьох країнах світу повністю заборонена торгівля хутром бельків.
За ініціативи ООН 15 березня з 1983 року відзначається Всесвітній день захисту прав споживачів.
Бурхливий розвиток промисловості у ХІХ столітті зробив актуальною проблему захисту прав споживачів, адже чимало з них страждали від неякісної продукції недобросовісних виробників.
Підприємці зазвичай керувалися тільки метою отримання прибутку, здешевлюючи виробництво за рахунок якості. Покупці не мали ніякої гарантії, що придбані ним продукти чи ліки безпечні. Виробники не вказували на етикетках достовірну інформацію про склад товару, тому інколи траплялися випадки смертельних отруєнь.
Вперше в якості споживачів люди об’єдналися в Англії в 1871 році, коли в місті Шеффілд створили Асоціацію споживачів води на знак протесту проти податку на воду. Невдовзі ліги споживачів з’явилися в Римі, Берліні, Парижі, Нью-Йорку. В Україні, як і в більшості країн світу, теж виник рух на захист прав споживачів – у 1886 році було створено перше споживче товариство в Харкові.
У 1960 році в Гаазі відбулася Міжнародна конференція з тестування споживчих товарів,
Саме 15 березня 1962 року президент США Джон Ф. Кеннеді під час виступу в Конгресі сформулював чотири ключових права споживача: право на безпеку, право на інформацію, право на вибір і право бути почутим.
Згодом до них додалися ще чотири: право на відшкодування збитків, право на споживацьку освіту, право на задоволення базових потреб і право на здорове оточуюче середовище.
15 березня у багатьох країнах світу відбуваються різноманітні заходи з нагоди Дня поліцейської жорстокості.
За однією з версій, подія була започаткована у 2000 році після того як Швейцарії поліцейські побили двох дітей.
Поліцейська жорстокість є серйозною проблемою у багатьох країнах світу. Вона може проявлятися в різних формах, включаючи надмірне застосування сили, необґрунтовані арешти та затримання, словесне насильство та психологічний тиск. Поліцейська жорстокість є порушенням прав людини і часто призводить до серйозних травм або навіть смерті.
Також сьогодні можна привітати зі святом усіх працівників сфери життєзабезпечення.
Подія вшановує людей, які працюють у сферах охорони здоров’я, освіти, громадської безпеки, транспорту, сільського господарства тощо. Їхня робота, яка часто вимагає фізичної присутності, наражає їх на підвищені ризики, особливо під час кризових ситуацій у сфері охорони здоров’я.
Ще сьогодні можна долучитися до Всесвітнього дня контактів, Міжнародного дня боротьби з ісламофобією, Дня контактів, всесвітнього дня промов.
За церковним календарем сьогодні День пам’яті святого Агапія та семи мучеників Кесарійських.
Усі вони жили у Кесарії Палестинській у ІІІ століття під час посилення гонінь на християн імператором Діоклетіаном.
Під час чергового знущання над християнами з натовпу вийшли шестеро юнаків і заявили, що вони вірують у Господа. Місцевий правитель переконував їх відмовитися від своїх слів, однак юнаки були непохитні.
Хлопців кинули до в’язниці, де вже сиділи святий Агапій зі своїм учнем. Декілька разів їм усім пропонували зректися віри у Господа та поклонитися язичницьким ідолам. Усі відмовилися.
Агапія, його учня та юнаків жорстоко катували, а потім стратили.
Іменини сьогодні святкують Олександр, Андрій, Михайло, Денис.