Міноборони планує ініціювати перевірки закладів, які проводять ВЛК
Київ • УНН
Міністерство оборони ініціює моніторинг закладів, які проводять військово-лікарські комісії. Відповідальність за неправильні висновки про придатність до служби несуть лікарі ВЛК.
Міністерство оборони України планує ініціювати можливість проведення перевірок, моніторингу закладів, які проводять ВЛК, за допомогою певних інспекційних механізмів. Про це заявив речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін в ефірі телемарафону, передає УНН.
Якщо до армії мобілізовують людей, які не повинні бути призваними через стан здоров’я - це є порушення наказу №402 Міністерства оборони. У наказі все прописано
За його словами, відповідальність за такі випадки лежить на лікарях військово-лікарської комісії (ВЛК).
Міністерство оборони України в принципі планує ініціювати можливість перевірок, не те щоб інспекцій, але моніторингу закладів, які проводять ВЛК за допомогою певних інспекційних механізмів. Тому що деякі речі потребують перевірки перманентної. Такі перевірки покликані забезпечити належне виконання правил мобілізації та медичних стандартів, як таких, щоб порушень не було
Лазуткін зазначив, що якщо порушення сталося на етапі медичного огляду, то відповідальність лежить на Міністерстві охорони здоров’я та НСЗУ у межах укладених договорів.
"Якщо не правильно винесено висновок ВЛК про придатність до служби - це є відповідальністю ВЛК, і реагування має здійснювати Міноборони", - сказав Лазуткін.
Доповнення
Народна депутатка Анна Скороход заявляла, що лікарі військово-лікарських комісій мають вказівку визнавати чоловіків-військовозобов’язаних придатними до військової служби. Також, з її слів, існують випадки, коли ТЦК формують списки, за яким певним людям не вручають повістки.
Лазуткін заявляв, що придатність до військової служби для людей з ВІЛ залежить від стадії хвороби. Особи з безсимптомним носійством ВІЛ або стабільною хворобою є придатними до військової служби.