Мінфін опублікував "дашборд", де можна проаналізувати, рівень заробітних плат у державних установах
Київ • УНН
Міністерство фінансів опублікувало аналітичну панель для моніторингу заробітних плат та чисельності працівників державних установ, що має на меті забезпечити ефективне використання коштів державного бюджету та зробити оплату праці державних службовців більш прозорою та справедливою.
На основі даних, отриманих від державних органів, Мінфін розробив та опублікував аналітичний інструмент щодо оплати праці та кількості працівників у державних органах, пише УНН.
Деталі
Починаючи з 2024 року, в Україні відбулися зміни у системі оплати праці державних службовців, які спрямовані на поліпшення передбачуваності, прозорості і справедливості заробітної плати, а також на покращення управління в державному секторі. Міністерство фінансів розробило та оприлюднило аналітичний інструмент ("дашборд"), який містить дані про оплату праці та кількість працівників у державних органах, місцевих держадміністраціях і судових органах у січні 2024 року.
Завдання Мінфіну ‒ забезпечити ефективність використання коштів державного бюджету. Водночас зауважу, що ефективний державний орган ‒ це ефективний державний службовець, який має вищу освіту, володіє професійними компетентностями, має критичне мислення й аналітичні здібності. І саме тому класифікація посад посилила роль посадового окладу у запровадженій Урядом зрозумілій структурі заробітної плати, де не можна буде зловживати надбавками, які могли сягати до 700 %
За його словами, тепер можна моніторити витрати держави на зарплату працівників державних органів за допомогою аналітичного інструменту "дашборд", який буде регулярно оновлюватися щомісяця.
Цей інструмент дозволяє побачити середні заробітні плати працівників у державних органах на рівні посад, адже основне завдання Мінфіну ‒ забезпечити ефективність використання коштів державного бюджету, зробити більш прозорою та справедливою оплату праці державних службовців, пом’якшити тенденцію плинності та відтоку держслужбовців і посилити роль держави як роботодавця
Нагадаємо
У січні-лютому 2024 року на соціальні виплати, зокрема пенсії, підтримку малозабезпечених сімей, пільги та житлові субсидії, соціальний захист дітей, сімей та людей з інвалідністю, з державного бюджету було виділено 75,3 млрд грн.
Міністерство Фінансів України з початку 2024 року в Україні змінено підходи до оплати праці в межах реформи системи оплати праці державних службовців, яка має на меті підвищити.