Ми за закон чи насилля: Верещук прокоментувала радикальні заворушення під Офісом Президента і назвала покровителів
Київ • УНН
КИЇВ. 25 лютого. УНН. Народний депутат від фракції “Слуга народу” Ірина Верещук розкритикувала заворушення активістів під Офісом Президента, які вийшли на підтримку засудженого Сергія Стерненка, повідомляє УНН.
Цитата
“Держава або буде сильною, або її не буде. Щоб бути справді незалежними ми маємо навести лад всередині країни. Цей шлях лежить через багато екзаменів. В тому числі таких як кейс Медведчука або кейс Стерненка. Рано чи пізно ми маємо визначитись за кого ми: за державу чи за вуличних активістів, за державу чи за олігархів, за державу чи за всіляких крикунів в ЗМІ. У нас буде панувати закон чи ті, хто має гроші або голосніше кричить?”, — написала вона у Facebook.
Якщо Стерненко невинний, він має можливість це довести в апеляційній або касаційній інстанціях суду. Якщо винен, “відсидить належний строк, вийде і буде жити далі”, - сказала Верещук.
“Жодної драми. Драму я бачила на Банковій, з фаєрами та насильством проти правоохоронців. Там нацгвардійці стримували прихильників швидких, радикальних рішень. Молоді хлопці з Нацгвардії. Багато з них не такі відомі як Стерненко, але служили в зоні ООС, на відміну від Стерненка.
Не треба шукати або намагатись створити драму там, де її немає. Нам треба сильна держава та закон. Один для всіх. Іншого шляху немає”, — резюмувала Верещук.
Верещук назвала покровителей заворушень
За словами Верещук, у заворушень є покровителі, і на її думку, це дві політичні сили “Голос” та “ЄС”.
“Я можу зрозуміти позицію молодої партії „Голос“, яка здебільшого підтримує дії Стерненка — їм потрібна політична ідентифікація, вони молоді, їм треба продемонструвати суспільству свою центристську позицію. А от до тих, хто діє під знаменами „ЄС“, в мене питання”, — заявила Верещук в ефірі ток-шоу “№ 1” Василя Голованова.
Вона нагадала, що Стерненку виніс вирок суддя Віктор Попревич, призначений Петром Порошенко — а тепер його політична сила критикує його рішення.
“Тому вигодонабувачі у справі — це ті, які втратили владу, з різних причин, і дуже не хочуть це усвідомлювати”, — резюмувала Верещук.
Раніше
Поліція повідомила, що під час протестів під Офісом Президента було затримано 24 активісти.
Що було до цього
Приморський районний суд міста Одеси засудив до семи років та трьох місяців позбавлення волі Сергія Стерненка у справі за обвинуваченням у викрадені людини.
Стерненко повідомляв, що прокурор просив йому покарання у вигляді 8 років позбавлення волі із конфіскацією майна.
Стерненка “з боєм” вивезли з Приморського районного суду Одеси. Активісти намагалися заблокувати рух транспорту, утворивши живий ланцюг.
Контекст
Справа стосується викрадення депутата Комінтернівської районної ради Одещини Сергія Щербича. У 2015 році Стерненка заарештували за підозрою у викрадені. Він тоді був лідером одеського “Правого сектора”.
Доповнення
Також Стерненку раніше повідомили про підозру в умисному вбивстві та незаконному носінні холодної зброї.