Мей опинилася під тиском через новий закон щодо Brexit
Київ • УНН
КИЇВ. 29 січня. УНН. У понеділок прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей опинилася під посиленим тиском законодавства щодо Brexit, коли представники Палати лордів заявили, що в законі є “фундаментальні недоліки”, які мають вирішальне значення щодо виходу держави з блоку, передає УНН з посиланням на видання Reuters.
Закон також поглибив розкол у Консервативній партії Мей, яка протягом багатьох років мала суперечки через відділення Великої Британії від Європейського Союзу.
Отримавши чисельні заклики відсторонити свого канцлера, який виступає за “м’який Brexit”, а також критику через відсутність ідей щодо відродження долі Консервативної партії, Мей має тепер запровадити нове законодавство до березня наступного року, коли Британія розірве зв’язки з ЄС.
В значній мірі підтримуючи Євросоюз, Палата лордів, яка почне обговорення законопроекту про “виходу” у вівторок, не приховує відкритий супротив законодавству, яке, за їхніми словами, означатиме трохи більше, ніж захоплення влади урядом.
Закон розроблений для того, щоб перенести чинне законодавство ЄС у британське законодавство одним рухом, дозволяючи вносити зміни пізніше. Критики кажуть, що він дає надто велику свободу дій щодо внесення змін в урядові міністерства.
“Ми визнаємо масштаб, виклик і безпрецедентний характер завдання перетворення існуючого законодавства ЄС у законодавство Великобританії, але законопроект у його нинішньому вигляді є конституційно неприйнятним”, — сказала голова Конституційного Комітету Великобританії Ен Тейлор.
“Законопроект надає міністрам занадто широкі повноваження для того, щоб робити все, що, на їхню думку, є "доречним", щоб виправити "недоліки" в збереженному законодавства ЄС”, — йдеться в звіті комітету.
Найбільше критики припадає на те, що, навіть деякі урядовці зазначають, цей поспішно створений законопроект, який має “скопіювати і вставити” правила і положення ЄС до британського законодавства до моменту виходу з блоку у наступному році, підкреслює кількість завданнь, що стоять перед Мей.
Учасники кампанії Brexit висловили свою стурбованість тим, що Мей займається Brexit лише на словах, а прихильники ЄС звинувачують її в тому, що в переговорах інтереси партії перевершують інтереси країни, яка провела більше 40 років в складі Євросоюзу.
В останні дні питання про її відставку постало серйозніше, і, як повідомляють місцеві ЗМІ, більшість депутатів підтримують рух недовіри проти неї.
Нагадаємо, 8 грудня Великобританія і Європейський Союз досягли домовленості про Brexit і заявили про готовність перейти до другого етапу переговорів.