Весна буде теплішою через зміни клімату - дослідження

Весна буде теплішою через зміни клімату - дослідження

Київ  •  УНН

 • 18945 перегляди

КИЇВ. 3 березня. УНН. У найближчі місяці в багатьох частинах земної кулі температура повітря і океанів буде вищою за середню, почасти через явище Ель-Ніньо, але, в більшій мірі, в результаті зміни клімату, викликаної діяльністю самої людини. Про це повідомили у Всесвітній метеорологічній організації (ВМО), передає УНН із посиланням на DailyMail.

"Стверджується, що цього місяця ще один період не по сезону теплої погоди, що вразить багато куточків планети. У прогнозі Всесвітньої Метеорологічної Організації затверджується, що потепління буде відбуватися без природного ефекту "Ель-Ніньо", а буде викликаний зміною клімату", - повідомляють у виданні.

Так, Ель-Ніньо викликає температурні сплески, але дослідники виявили, що зміна клімату, викликана людиною, настільки ж потужна, як і природні явища.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Антарктиді вчені зафіксували рекордні 20 градусів тепла.

"Ми тільки що пережили найтепліший січень за всю історію спостережень. Цей сигнал, зафіксований у зв'язку з антропогенною зміною клімату, можна порівняти за потужністю з сигналом будь-якої з основних сил природи", - заявив генеральний секретар ВМО Петтері Таалас.

Згідно бюлетеню ВМО по Ель-Ніньо / Південному коливання (ЕНЮК), ймовірність настання явищ Ель-Ніньо або Ла-Нінья в березні-травні 2020 року становить 35% і 5%, відповідно.

Однак експерти ВМО прогнозують, що найближчим часом очікується підвищення температури поверхні моря вище середніх значень в значній частині регіонів земної кулі, причому як в тропіках, так і в позатропічних районах.

"Навіть ті місяці, коли немає ефекту Ель-Ніньо, стали теплішими, ніж в минулому, оскільки зміна клімату привела до підвищення температур повітря і поверхні моря. Більше 90% енергії, що утримується парниковими газами, надходить в океани, внаслідок чого тепловміст океанів знаходиться на рекордних рівнях", - резюмував Таалас.

Додамо, що Ель-Ніньо, або Південна осциляція - це коливання температури поверхневого шару води в екваторіальній частині Тихого океану, що надає помітний вплив на клімат.

Раніше повідомлялося в УНН, що за останні п'ять років температура повітря в Арктиці піднялася, а в самому регіоні стає тепліше швидше, ніж на решті частини планети.