Масштабна хакерська атака на Solar Winds: Білий дім готує відповідь
Київ • УНН
КИЇВ. 22 лютого. УНН. США дадуть відповідь на торішню масштабну хакерську атаку на компанію Solar Winds протягом кількох тижнів. Про це заявив радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван, пише УНН з посиланням на CBS News.
Деталі
Через масштабну хакерську атаку на компанію SolarWinds було порушено програмне забезпечення для управління мережами, що використовується урядом США та приватним сектором. Приблизно 100 компаній приватного сектору та дев’ять федеральних агентств були скомпрометовані. США підозрює Росію у такій діяльності.
Салліван заявив, що адміністрація Байдена зараз працює над тим, як найкраще реагувати на вторгнення.
Цитата
“Ми підготуємо відповідь через тижні, а не місяці. Ця відповідь включатиме поєднання видимих і невидимих інструментів. І це будуть не просто санкції, тому що, відповідь на низку таких заходів вимагає більш повного набору інструментів, і саме це має намір робити адміністрація. Ми потурбуємося про те, щоб Росія зрозуміла, де Сполучені Штати проводять межу у такому виді діяльності”, — сказав Салліван.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Microsoft назвала нещодавню хакерську атаку у США найбільшою в історії
Нагадаємо
Програмне забезпечення Orion компанії SolarWinds було зламано в березні 2020 року. Хакерам вдалося впровадити вірус в оновлення Orion, яке потім було завантажено і використано тисячами клієнтів SolarWinds, серед яких урядові установи США та понад 400 найбільших американських компаній. Про це було оголошено в опублікованій в грудні 2020 року спільній заяві апарату директора Національної розвідки США, ФБР і Агентства з забезпечення інфраструктурної та кібербезпеки. У ній, зокрема, повідомлялося, що цими відомствами була зафіксована масштабна атака на комп’ютерні мережі федерального уряду. Майкл Помпео, який у той час займав пост Держсекретаря США, виклав версію, згідно з якою до цього нападу причетна Росія.
Пізніше експерти припустили, що мову, ймовірно, слід вести не про напад з метою заподіяння шкоди, а про масштабну кібероперацію з метою збору розвідувальних даних. В кінці січня прес-секретар Білого дому Джен Дженніфер Псакі повідомила, що президент США Джо Байден доручив спецслужбам країни провести “повну оцінку” цій кібератаки і можливої причетності РФ до її організації. Російські представники на найвищому рівні категорично відкинули версію Вашингтона про причетність Москви до цих дій, так само як і твердження про втручання Росії в виборчі процеси в США.