Лікар розповів про захворюваність на рак серед дітей в Україні
Київ • УНН
КИЇВ. 15 лютого. УНН. Дитячий онколог, дитячий хірург, член EMSOS, член SIOP, кандидат медичних наук Вадим Кобись розповів про стан захворюваності на онкологічні хвороби у дітей в Україні, а також про лікування, яке підвищує ймовірність одужання хворих. З лікарем спілкувався кореспондент УНН.
“У дітей в Україні найчастіше виявляють такі онкологічні хвороби: солідні онкологічні захворювання та гематологічні захворювання. Теоретично більше вилікуваних, але офіційних даних по кількості дітей, що вижили — немає. Зростає захворюваність на рак у дітей”, — наголосив Кобись.
За його словами у 2017 році злоякісні новоутворення (ЗН) були виявлені у 1001 дитини, показник захворюваності ЗН у дітей віком від 0 до 17 років дорівнював 15 дітей на 100 тисяч. А показник смертності серед дітей склав 3,5 на 100 тисяч.
“Порівняно з 2016 р. захворюваність дітей зменшилась у всій популяції на 1,0%, але ця зміна не є статистично достовірною. Частота рецидиву онкозахворювання знаходиться в межах від 0% до 90-100%”, — наголосив лікар.
Окрім того він зазначив, що повернення хвороби залежить від стадії захворювання, поширення хвороби, нозологічного типу хвороби та ефективності лікування.
“Загальних даних про кількість дітей, що вижили з онкологічними захворюваннями, у кожній країні немає, на жаль, як і в Україні. Звичайно, підвищують ймовірність виживання застосування нових препаратів, які не зареєстровані в Україні, високодозова хіміотерапія з алогенною трансплантацією клітин крові, якої немає в Україні, надсучасна променева терапія, якої немає в Україні, обмеженість застосування ПЕТ-сканування у первинних хворих, якість медичних препаратів”, — наголосив лікар.
Також він додав, що рівень підготовки медичних кадрів в Україні є на високому рівні.
Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я України представило проект Національної стратегії контролю онкологічних захворювань до 2030 року, що має на меті знизити рівень захворюваності на рак в Україні.