Кулеба у штаб-квартирі ООН: всі 123 держави-члени МКС мають неухильно виконувати вимогу щодо арешту путіна

Кулеба у штаб-квартирі ООН: всі 123 держави-члени МКС мають неухильно виконувати вимогу щодо арешту путіна

Київ  •  УНН

 • 349166 перегляди

КИЇВ. 17 липня. УНН. Україна закликає всі 123 держави-члени МКС неухильно виконувати вимогу щодо арешту російського диктатора володимира путіна і його уповноваженої з прав дитини. Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку, та закликав МКС видати нові ордери на арешт за воєнні злочини вчинені росіянами на території України, передає УНН.

Деталі

«Сьогодні ми всі є свідками незліченних злочинів, які прямо підпадають під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду. Проти України вчиняється найбільша агресія з часів Другої світової війни», - зазначив Кулеба.

Міністр наголосив, що Україна високо цінує участь МКС у розслідуванні воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду, вчинених росіянами в нашій державі.

Кулеба нагадав, що відновлення справедливості є одним з важливих елементів Формули миру Президента України Володимира Зеленського. Формула передбачає відновлення всебічного, справедливого та довгострокового миру в Україні, а також пропонує стратегічне бачення безпечного майбутнього для України та світу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Південна Африка має вчинити "правильно", якщо путін приїде на БРІКС - прокурор МКС

Він назвав переломним моментом рішення МКС видати ордери на арешт владіміра путіна та марії львової-бєлової за воєнний злочин незаконної депортації понад 19 тисяч українських дітей з окупованих територій України до росії.

Цитата

“Ми наполягаємо, що всі 123 держави-члени Міжнародного кримінального суду, які ратифікували Римський статут, мають неухильно виконувати вимогу МКС щодо арешту Путіна та Марії Львової-Белової”, - наголосив міністр.

Дмитро Кулеба також закликав МКС активізувати зусилля і видати нові ордери на арешт за воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид, вчинені росіянами на території України.

Міністр також нагадав, що МКС, на жаль, не має реальних механізмів для розслідування злочину агресії. Саме тому Україна запропонувала міжнародним партнерам створити Спеціальний трибунал щодо злочину агресії проти України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Гаазі відкрили Міжнародний центр із розслідування російського вторгнення в Україну

«Першочерговим завданням України є створення трибуналу, який дозволить провести розслідування та притягнути до відповідальності вище політичне та військове керівництво Російської Федерації за вчинення злочину агресії. Створення Спецтрибуналу жодним чином не зашкодить, а навпаки, доповнить важливі зусилля МКС з досягнення справедливості», - підсумував міністр.