Кредитори "Конкорду" запропонували ФГВФО продати ОВДП банку і завершити процес його ліквідації – учасник ініціативної групи
Київ • УНН
Члени дев'ятої черги реєстру акцептованих вимог кредиторів банку "Конкорд" вимагали від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб відновити виплати шляхом продажу ліквідних ОВДП банку на суму 250 млн гривень.
Члени девʼятої черги реєстру акцептованих вимог кредиторів банку "Конкорд" звернулися з відкритим листом до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб з вимогою відновити їм виплати. Якщо у ФГВФО наразі недостатньо для цього коштів, вони пропонують продати ліквідні ОВДП, які є у власності банку. Про це в ексклюзивному коментарі УНН розповів учасник ініціативної групи колишній голова правління банку "Конкорд" Юрій Задоя.
Я, як учасник ініціативної групи, яка представляє інтереси членів девʼятої черги реєстру акцептованих вимог кредиторів банку "Конкорд" звернувся до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб з вимогою відновити виплати заборгованості кредиторам, яка наразі складає близько 171 мільйона гривень
За його словами, члени девʼятої черги виплат підписали колективний лист, у якому вимагають від Фонду відновити їм виплати, адже до старту процесу ліквідації "Конкорд" був успішним і прибутковим банком, а на його рахунках було достатньо коштів, щоб швидко розрахуватися з усіма чергами вкладників та кредиторів.
Задоя також додав, що ініціативна група у супровідному листі запропонувала Фонду, у разі відсутності необхідної для розрахунків суми, продати 250 000 облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), які є у власності "Конкорду". За його словами, номінальна вартість цього пакету складає 250 мільйонів гривень, а номінальна дохідність - 19,6%.
ФГВФО вже отримував кошти від відсотків за цими ОВДП і наступна виплата запланована на 3 квітня 2024 року. За словами Задої, члени 9-ї черги просять продати ОВДП відразу після виплати, а отримані кошти від продажу направити на завершення процесу ліквідації банку.
Ми звернулись до керівництва Фонду з вимогою не робити людей, які колись вклали кошти в успішний банк, заручниками ситуації. Адже поки Фонд збагачується на відсотках від ОВДП і витрачає на своє утримання понад 8 мільйонів гривень на місяць, свої кошти не можуть отримати звичайні вкладники. Нагадаю, за законом захист прав вкладників є обовʼязком ФГВФО
Додамо
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб з грудня минулого року зупинив виплати кредиторам з 9-ї черги реєстру акцептованих вимог кредиторів банку "Конкорд" попри те, що до початку процесу ліквідації фінустанова була успішною та прибутковою і на її рахунках достатньо коштів для погашення всієї заборгованості перед усіма чергами вкладників та кредиторів.
Серед тих, кому затримуються зокрема благодійна біржа "ДоброДій".
Акціонери банку "Конкорд" закликали Фонд швидше завершити процес, на який ФГВФО тільки в найближчі пів року планує витрати 50 млн грн. Кошти, які залишаться у разі пришвидшення ліквідації, вони обіцяють передати Збройним силам України.
Нагадаємо
Попри війну в Україні процес виведення банків з ринку не зупинився. Так, з 24 лютого 2022 року процес ліквідації був розпочатий щодо 8 банків. 2023 року вперше в Україні під ліквідацію і позбавлення ліцензії потрапили не лише банки-банкрути, а й прибуткові установи - ідеться про банк "Конкорд". Процес позбавлення банківської установи ліцензії відбувається без суду. Звісно, власники, акціонери банків можуть оскаржувати рішення регулятора - НБУ, уже після ухвалення ним рішення про ліквідацію банку, однак, загалом процес виведення банківської установи з ринку, якщо він запущений, є безповоротним.
Окрім того, в Україні не урегульовано питання проведення ліквідації прибуткового банку. Як заявляла співвласниця банку "Конкорд" Олена Сосєдка, на момент оголошення регулятором рішення про ліквідацію банку високоліквідних активів у фінустанові вистачало, аби провести всі необхідні виплати за 2-3 тижні. Але процес ліквідації банку жорстко зарегульовано законодавчо і загалом може тривати до трьох років.