Китай звинуватив Канаду в наклепі через секретні поліцейські дільниці

Китай звинуватив Канаду в наклепі через секретні поліцейські дільниці

Київ  •  УНН

 • 961764 перегляди

КИЇВ. 10 березня. УНН. Китай у п'ятницю звинуватив Канаду в зневажанні своєї репутації через звинувачення в тому, що Пекін таємно керує двома закордонними поліцейськими дільницями в Квебеку. Про це пише АР, передає УНН.

Деталі

Канада має «припинити робити сенсації та роздмухувати це питання, а також припинити нападки та наклеп на Китай», — заявила офіційний представник міністерства закордонних справ Мао Нін на щоденному брифінгу.

«Китай... суворо дотримується міжнародного права і поважає судовий суверенітет усіх країн».

Представник не прокоментувала існування поліцейських дільниць і чи перебувають вони у віданні китайської влади.

Додамо

Канадці китайського походження стали жертвами дій, які проводять секретні поліцейські станції, заявив Чарльз Пуар'є із Королівської канадської кінної поліції.

Об'єднана група національної безпеки RCMP розпочала розслідування підозрілих поліцейських дільниць у Монреалі та Броссарі, передмісті на південь від міста.

Міністр закордонних справ Канади Мелані Джолі заявила у четвер, що побоювання щодо іноземного втручання були причиною відмови Канади видати дипломатичну візу політичному діячеві в Китаї минулої осені.

Контекст

Іспанська правозахисна організація Safeguard Defenders повідомляла, що Китай має безліч таких станцій по всьому світу, у тому числі у Великій Британії та США.

У звіті за вересень минулого року йдеться, що станції використовувалися для «переслідувань, погроз, залякування та примусу об'єктів до повернення до Китаю для переслідування».

Міністерство закордонних справ Китаю раніше описувало іноземні установи як станції технічного обслуговування для китайців, які перебувають за кордоном і потребують допомоги з бюрократичними завданнями, такими як продовження їхніх китайських прав водія. Такі послуги для громадян зазвичай надаються посольством чи консульством.

Пекін розпочав подвійну багаторічну кампанію щодо повернення до Китаю підозрюваних, які розшукуються в основному за економічні злочини, але заявляє, що його агенти за кордоном діють відповідно до міжнародного права.

Форпости викликали глобальне занепокоєння тим, що правляча комуністична партія Китаю прагне контролювати своїх громадян за кордоном, часто використовуючи загрози щодо їхніх сімей та добробуту, підриваючи демократичні інститути за кордоном та збираючи економічну та політичну інформацію.

Відносини Канади і Китаю різко погіршилися в 2018 році після того, як Китай ув'язнив двох канадців незабаром після того, як Канада заарештувала Мен Ваньчжоу, фінансового директора технологічного гіганта Huawei і дочку засновника компанії.