Кабмін знизив максимальну суму кредиту на цілі фінансування оборотного капіталу до 5 млн гривень за програмою “Доступні кредити 5-7-9%”

Кабмін знизив максимальну суму кредиту на цілі фінансування оборотного капіталу до 5 млн гривень за програмою “Доступні кредити 5-7-9%”

Київ  •  УНН

 • 56224 перегляди

Read in English

Кабінет Міністрів зменшив максимальну суму кредиту на поповнення обігових коштів до 5 мільйонів гривень за програмою "Доступні кредити 5-7-9%", залишивши незмінними ліміти на інвестиційні цілі.

Кабінет міністрів вніс зміни до Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам підприємництва за програмою "Доступні кредити 5-7-9%", зокрема було знижено максимальну суму кредитування на цілі фінансування оборотного капіталу до 5 млн гривень. Про це повідомляється на Урядовому порталі, передає УНН.

Деталі

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам підприємництва, який визначає параметри програми "Доступні кредити 5-7-9%". Зокрема, було знижено максимальну суму кредитування на цілі фінансування оборотного капіталу до 5 млн гривень. Ліміти на інвестиційні цілі залишаються без змін, зокрема для підприємств переробної промисловості вони становлять 150 млн гривень.

 - йдеться в повідомленні.

Як повідомила заступник міністра економіки Надія Бігун, держава має обмежений ресурс дешевих грошей для підтримки бізнесу і тому уряд прагне застосувати його максимально ефективно.

В умовах, коли Нацбанк поступово зменшує облікову ставку, обігові кошти стають доступнішими на ринкових умовах. Відповідно Уряд модернізує програму "5-7-9%" таким чином, аби перефокусувати цей вид державної підтримки на інвестиційне кредитування. Залучення інвестицій у реальний сектор є одним з ключових напрямків політики "Зроблено в Україні.

- сказала Бігун.

Також уряд змінив параметри програми, які впливають на прибуток банків. Було обмежено розмір маржі банків, які працюють з позичальниками за програмою "Доступні кредити 5-7-9%. Це дозволить вивільнити 3 млрд гривень і направити ці кошти безпосередньо на кредитування бізнесу.

Нагадаємо

Фермерські господарства, які до 2022 року отримали кредити і які розташовані на тимчасово окупованих територіях або де ведуться активні бойові дії, можуть відстрочити їх повернення до 31 грудня 2025 року.