Кабмін відсторонив керівництво Держлікслужби
Київ • УНН
КИЇВ. 19 вересня. УНН. Уряд відсторонив керівництво Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками та ініціював дисциплінарне провадження. Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров'я, передає УНН.
“Кабмін ухвалив сьогодні щодо голови Держлікслужби Наталії Гудзь та першого заступника голови Служби Владислава Цілини рішення про відсторонення від посади на час службового розслідування фактів необґрунтованого запровадження заборони на різні вакцини впродовж останнього року. Йдеться про заборону вакцин проти туберкульозу, гепатиту В, поліомієліту, дифтерії, правця та кашлюку”, — йдеться у повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Керівництво і персонал “Охматдиту” постануть перед судом за службовий злочин
Це рішення Уряду України було прийнято після того, як МОЗ України звернулось до Прем’єр-міністра України з проханням ініціювати притягнення до дисциплінарної відповідальності керівних осіб Держлікслужби.
“Необґрунтовані дії окремих посадовців можуть ставити під загрозу національну безпеку в частині захисту мільйонів українців від інфекційних хвороб і в цілому чинити негативний вплив на епідемічну ситуацію в Україні”, — зазначають у МОЗ.
За даними Міністерства охорони здоров’я, Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками лише у 2018 році неодноразово приймала необґрунтовані рішення про тимчасову заборону на реалізацію та застосування різних вакцин.
“Голова Держлікслужби Наталія Гудзь та її перший заступник Владислав Цілина виносили ці заборони всупереч встановленому порядку застосування тимчасових заборон. Вони не мали достатніх підстав і фактів, які б свідчили про необхідність таких заборон. У кожному конкретному випадку необґрунтованих заборон висновки протоколів розслідування регіональних груп доводили, що загроз немає. Водночас, через такі дії керівництва Держлікслужби щоразу зупинявся процес імунізації українців: діти не могли одержати свої щеплення за Календарем профілактичних щеплень, оскільки вакцини були заборонені. А публікація таких розпоряджень Держлікслужби у ЗМІ призвела до дискредитації імунізації та збільшення загрози відмов громадян від вакцинації”, — підкреслили у МОЗ.
Нагадаємо, АМКУ скерував МОЗ України низку обов’язкових до розгляду рекомендацій стосовно конкуренції та прозорості на ринку лікарських засобів.