Ізраїльський учений розповів, як радіація лікує рак
Київ • УНН
КИЇВ. 11 листопада. УНН. У більшості випадків рак — не смертельний вирок. Проте успішний результат залежить від того, наскільки правильно буде проведене лікування, зокрема, променева терапія. Про це в коментарі УНН повідомив відомий вчений, голова Ізраїльської асоціації боротьби з раком, керівник ради консультантів LISOD професор Авраам Кутен.
Цитата
“Після Чорнобильської катастрофи люди бояться радіації. Саме тому із променевою терапією пов’язано безліч міфів, але всі вони не мають нічого спільного з реальністю. Насправді радіаційне випромінювання, яке застосовується під час променевого лікування, дозволяє нам подолати таке грізне захворювання, як рак. Звісно, можуть виникати певні побічні ефекти, але завдяки сучасному обладнанню та грамотному підходу ризики мінімальні.
Велика кількість проведених досліджень дала нам можливість зрозуміти, як за допомогою променевої терапії знищувати різноманітні пухлини — скільки повинно бути фракцій, яка їх доза тощо. Таке лікування є ефективним при пухлинах майже будь-якої локалізації і на будь-якій стадії захворювання. Нині променева терапія має дуже широкі можливості, звісно, якщо за її призначенням, плануванням і проведенням стоять справжні професіонали”.
Деталі
Променева терапія — один із трьох основних методів лікування раку поруч із хірургією та медикаментозною терапією. Його суть полягає в тому, що фотони високої енергії атакують ДНК клітин пухлини. Під впливом спеціально розрахованих доз радіації ракові клітини втрачають можливість ділитися, живитися і, зрештою, гинуть. Сучасні лінійні прискорювачі дають змогу не лише знищити пухлину, але й захистити здорові тканини. Проте цього не можна досягти на старому обладнанні, яке досі часто застосовується для проведення опромінення в Україні.
Лікарня LISOD — серед тих медичних закладів, які поспішають взяти на озброєння новітні технології. Це дозволяє досягти найкращих результатів для кожного пацієнта. Променева терапія тут проводиться на лінійних прискорювачах VARIAN (зокрема, працює обладнання останнього покоління — Halcyon). Проведенням променевої терапії займається не один лікар, а ціла команда, до якої входять досвідчені променеві терапевти, медичні фізики, технологи тощо. Медичні фізики й променеві терапевти створюють оптимальний план лікування для конкретного клінічного випадку. Обсяг опромінення і променеве навантаження ретельно розраховуються, здорові органи і тканини — захищаються. Сучасне обладнання і знання фахівців — запорука того, що лікування буде проведене правильно.
Під час опромінення фахівці обов’язково стежать за процесом. Щоб пацієнт не рухався, застосовують індивідуальні фіксувальні пристрої: термопластичні маски при опроміненні голови і шиї, breast-board при опроміненні молочної залози, вакуумний матрац тощо. Це дозволяє досягти точності лікування.
Додатково
На сеансі променевої терапії пацієнт не відчуває жодних неприємних відчуттів, це абсолютно безболісно. Лікування відбувається автоматично. Можна порівняти цей процес із тим, як працює автомобіль з автопілотом. Визначається мета поїздки, включається gps — і автомобіль впевнено рухається заданою траєкторією. Приблизно так відбувається й у променевому лікуванні: доза опромінення доставляється точно в пухлину відповідно до складеного плану.
При правильно проведеному лікуванні шанси на повне одужання пацієнтів, особливо коли онкологічне захворювання діагностоване на ранній стадії, — доволі високі.